Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] TV Philips Combi 14PV182/58 - Paski VIDEO gdzie kupić?

Paszczak2003 28 Jan 2012 23:48 2708 8
    Paszczak2003
    Level 17  
    Witam!
    Posiadam w domu mały telewizor marki PHILIPS z wbudowanym magnetowidem i szukam do niego nowych pasków napędowych. Głównie chodzi mi o pasek który napędza mechanizm odpowiedzialny za załadowanie kasety i naciągnięcie taśmy na głowice i rolki.

Zużyty pasek ma kwadratowy przekrój o boku ok 1.5 mm . Średnica wewnętrzna wynosi ok 27.2 mm

Może ktoś wie gdzie dostanę zestaw naprawczy z takimi paskami bo ja już nie wiem gdzie szukać..

PS: nie znam CHASSIS mechanizmu magnetowidu ale jak by to miało pomuc to postaram się poszukać.
    Paszczak2003
    Level 17  
    Przejrzałem ich stronę i znalazłem produkt, który jakio jedyny jest zbliźony
    do tego co szukam..

Niestety nie są podane żadne informacje o towarze,
    czyli tak do końca nie wiadomo czy pasek będzie pasować do mojego
    modelu ;/ a płacić w ciemno w najlepszym przypadku 16 zł to nie jest
    najrozsądniejsze rozwiązanie. Zostaje jeszcze kontakt telefoniczny
    (możliwe źe nie mają wystawionego całego towaru w sklepie internetowym)
    ale o tym dowiemy się jutro..

Na razie dziękuję za link zobaczymy czy się przydał.
    Paszczak2003
    Level 17  
    Możliwe że to jest to znalazłem tu jeszcze taki pasek 482235820421 pasek 27x1,2x1,2 PHILIPS

No i teraz pytanie czy to jest to skoro suwmiarka pokazuje, że grubość paska wynosi 1.5 mm a znaleziony na stronie ma 1.2 mm

[Kupię] TV Philips Combi 14PV182/58 - Paski VIDEO gdzie kupić? [Kupię] TV Philips Combi 14PV182/58 - Paski VIDEO gdzie kupić?

i skoro znaleziony przeze mnie pasek w zamiennikach ma podany zestaw zaproponowany przez arko100 to nasuwa mi się pytanie czy wogóle którykolwiek z wyżej wymienionych będzie pasować do tego modelu.

co mówicie zamówić go czy szukać dalej??

PS: mam w piwnicy jeszcze stary magnetowid PHILIPS VR 400/?? (dokladnie nie pamiętam) i mechanizm wygląda identycznie jak w moim COMBI. Może ta informacja coś da. Niestety mi nie wiele pewnie dlatego, że jak magnetowidy miały swój czas triumfu to ja uczyłem się podstaw alfabetu, no ale może akurat komuś ta informacja będzie przydatna i przypomni sobie jakie rozmiary pasków występowały w tych modelach.
    marck1
    Service technician RTV
    Paszczak2003 wrote:
    (możliwe źe nie mają wystawionego całego towaru w sklepie internetowym)

No właśnie nie mają (ma) - dlatego mówiłem żebyś zadzwonił - myślę że P. Sławek na pewno coś Ci dobierze.
    Paszczak2003
    Level 17  
    Już jestem pewien pasek ze sklepu North będzie pasował do mojego video.

Tylko dlaczego stary pasek jest grubszy?? może suwmiarka mnie oszukuje. Zamówie go i napiszę czy działa. Pozdrawiam.
    marck1
    Service technician RTV
    Paszczak2003 wrote:
    Tylko dlaczego stary pasek jest grubszy?? może suwmiarka mnie oszukuje.

Nie, nie oszukuje, ale musisz pamiętać o jednym - wszystkie te paski to nie są oryginały, ale zamienniki, odpowiedniki (czy jak tam zwał) ważne, z "czego" są zrobione (czyt. guma) i na ile wstarczą - kupuj - wymieniaj i pisz czy działa.
    Paszczak2003
    Level 17  
    Witam. Po nasmarowaniu mechanizmu i wymianie paska video działa jak dawniej.