Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić sterownik KME Diego v1.3E dla HANA brak opcji wyboru wtrysku?

29 Sty 2012 00:51 7880 16
  • Poziom 14  
    Witam
    padły mi aktualne "wtryski" LPG zavoli PAN ( (E13)67R01 0187 ) najechane mają już ponad 100tys km, muszę kupić nowe wtryski bo cewki już nie wyrabiają.

auto to a8 V8 4.2 220KW 300KM

ListwyMatrix i omvl REG odpadają, nie ze względu na cenę ale ustawiając je na środku silnika i chcąc zachować identyczną długość wężyków do kolektorów niestety przewody skrajne będą długie a to nie ma sensu.
    na Zavoli mam krótkie i tak powinno zostać bo silnik pracuje dobrze. Zatem najlepsze będą pojedyncze wtryski lub grupowane w pary jak zavoli.

mam sterownik KME Diego v1.3E ostatnia wersja programu KME który się komunikuje z moim sterownikiem to v1.3.3.1 w tej wersji programu (i oczywiście w profilach samego sterownika) mam opcje:
    matrix. reg, valtek 3ohm, zavoli, taurus i magic jet
    proszę o poradę:

1. jak ustawić sterownik KME Diego v1.3E aby użyć wtrysków HANA H2000 zielone bo w opcjach brak jest wyboru wtrysku HANA, użyć magic jet bo też mają około 2 OHm czy matrix?
    2. są teraz jakieś nowe czarne zavoli PAN EVO, w zasadzie ich wybór byłby jak plug&play ale nie wiem czy to jest to samo co moje PAN tylko w nowej czarnej obudowie. Z opisu na Megapol Zavoli PAN EVO wynika że PAN EVO mają 2 Ohm a moje PAN miały 3 Ohm
    3. czy dać magic jet w nowej edycji 5(szczotkowany metal) lub 6(czarna obudowa). Najwyżej kupić 9szt bo ostatnio sporo magic jetów ma problem z cewkami wtedy mogę spokojnie reklamować uszkodzony.
    dzięki
  • MetalWork
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Możesz ustawić matrix i zainstalować pojedyncze hany, lub pojedyncze magic jety i ustawić magic jet. To nie jest jakiś krytyczny parametr :)
  • MetalWork
  • Poziom 14  
    dzieki za konkretną odpowiedź bo nawet w KME kręcili nie dając mi konkretnej odpowiedzi jaki wybrać z opcji wtryskiwacz jeśli instaluje HANA.
    Masz rację chyba nie będę kombinował z listwą hana bo ładnie wygląda ale pojedyncze wtryski będą miały krótsze węże i to jest ważniejsze.
    Dam pojedyncze hana ZIELONE i rozdzielacz grzebieniowy np taki bo ma metalowe króćce:

czy możesz mi odpowiedzieć:

1. Nie mam listwy z hana ale z opisu ma ona okolo 17cm długości, bez króćca to będzie jakieś 15cm czyli ustawiając na środku silnika węże skrajne które wyznaczą długości pozostałych węży miały by około 15cm (aktualnie mam 6cm) czy dla mojego silnika (4200cm3 v8 8cyl 300KM czyli około 38KM/cyl ):

a)taka długość węży to już może być za dużo?

b) czy dobrze dobrałem wtryski HANA ZIELONE? (reduktor KME Gold ciśnienie 1.0bar, z hana ustawie go na 0.9)

2.pojedyncze hana mają króćce górne wykrecane? Jeśli chciałbym zmienić króćce pojedyncze na króćce do listwy to można zamówić takie same króćce górne pod listwe. Pytam bo mógłbym zrobić sobie metalową listwe (metalowy kwadratowy profil z otworami na dwie średnice pod dwa oringi wtrysku hana), która miałaby większa odległość pomiędzy wtryskiem 2 i 3 tak aby zachować krótkie wężyki do kolektorów:

3. Jakiego rodzaju listwy poleciłbyś:
    metalowa w której sa dwie średnice na dwa oringi wtryskiwaczy hana czy plastikowe na które wkłada się gumowe uszczelniacze. Metalowa listwa będzie chwilowo chłodzić gaz zanim silnik się nie rozgrzeje ale plastikowa ma na pewno miękki króćce no i te gumowe oringi uszczelniające wtryski.
    metalowa:

plastikowa:

Proszę poprawnie wstawić zdjęcie/a/ .
    Zgodnie z >>>Instrukcja zamieszczania i edycji obrazków na forum >>
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

ANUBIS
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Tego pierwszego rozdzielacza nie polecam bo potrafi puszczać na oringach.
    Można jeszcze tak:
    Jak ustawić sterownik KME Diego v1.3E dla HANA brak opcji wyboru wtrysku? Jak ustawić sterownik KME Diego v1.3E dla HANA brak opcji wyboru wtrysku?
    albo tak:
  • Poziom 14  
    @ociz
    zajebiście!
    słuchaj mój silnik jest w zasadzie podobny do tego na zdjęciu, a wtryski zavoli mam właśnie pogrupowane tak jak na zdjęciu te hana. Dlatego wężyki mogą być krótkie i nic nie lata bo gruby wąż dopycha i trzyma wszystko. To jest jakby listwa ale bez małych wężyków jest lepsze ciśnienie gazu dla wtryskiwaczy. Super dokładnie tak muszę zrobić.
    widziałem te kolanka boczne na aukacjach vario-gas ale skąd wziąłeś ten jakby trójnik pod wtryskiwacz HANA ?
  • Poziom 14  
    do tego trójnika kupujemy HANA pod listwę nie jako pojedynczy hana ?
  • Moderator Samochody
    Ten króciec na wężyk można uciąć tylko jak planujesz pod listwę czy takie trójniki to nie warto bo te bez króćca są trochę tańsze.
  • Poziom 14  
    no właśnie chyba tutaj widać że jest to hana z uciętym kroćcem:

zatem czy na pewno w to kolanko można wsadzić od razu tego hana pod listwe:

czy lepiej kupić pojedynczy i uciąć króciec? :

nie wiem ale w otworku tego kolanka nie ma chyba dobrego uszczelnienia na gumowe oringi hany dlatego pojedynczy hana ma ucięty króciec i dana jest ta gruba gumowa uszczelka jak widać na pierwszym zdjęciu wyżej.

• Pomocny post
    Moderator Samochody
    Przecież to jest to samo, tylko na tym bez króćca masz założone 2 oringi które zdejmujesz i zastępujesz tym grubym od Sylwii.
  • Poziom 14  
    jakoś to wyglądało inaczej z tym obciętym króćcem ale skoro tak jest to dobrze bo te bez króćca są o 4zl tańsze czyli na 8szt mam za to 4 przejściówki valtek->hana gratis czyli warto brać hana pod listwę do tych trójników Sylwii.
  • Moderator Samochody
    Nowe hany mają wtyki superseal więc przejściówek nie trzeba.
  • Poziom 14  
    akurat chyba nie mają w Megapol zielonych z wtykiem superseal, są tylko czerwone i czarne może niebawem będą. A znasz może inny sklep z podobnymi cenami, bo na alledrogo jest drożej

Dodano po 43 [minuty]:

to jeszcze może dla upewnienia się co do koloru HANA:

zielone A czy niebieskie A+?

• Poziom 34  
    Zdecydowanie niebieskie pojedyncze na trójnikach Sylwi lub z rozdzielaczem grzebieniowym . Pojedyncze bo wężyki do od wtrysku do wkrętki będą krótkie i identyczne, a długość od wtrysku do rozdzielacza grzebieniowego nie ma znaczenia. Zielone by musiały pracować na dużo wyższym ciśnieniu, dane katalogowe są wg mnie zawyżone, może dlatego że staram się montować wprost na wkrętce kolektorowej , a wężyka tyle żeby stały pionowo.
    Zastanów się nad zamontowaniem dwóch reduktorów bo gold z pewnością nie wyrabia takiej mocy ( wiem co piszą w dokumentacji ), szczególnie zimą (zrób test o ile spada ciśnienie i temperatura gazu pod dłuższej pracy z butem w podłodze, powinien niemal zamarzać) . Przewymiarowany reduktor to zawsze dogrzany gaz, samooczyszczanie się instalacji , dużo większa żywotność i mniej roboty dla sterownika lpg.
  • Poziom 14  
    bardzo ci dziękuje manio123, nie byłem pewien zielone czy niebieskie. Wężyki dam max krótkie zresztą u mnie jest mało miejsca pomiędzy kolektorem a wtryskami i na pewno nowe wężyki dla hana będą jeszcze krótsze niż te które mam z zavoli

po wymianie wtrysków będzie krucho z kasą ale za 3-4miesiące dołożę drugiego gold'a i dam po jednym na stronę.
    pewnie zmiana sterownika też by się przydała choćby ze względu na możliwość regulacji bank1 i bank2 w nowych ecu LPG.
    zatem to ostatnie pytanie jaki nowy sterownik?
    moje audi ma proste obd2 wiec chyba najlepiej jakis sterownik LPG co juz czyta dane z ECU samochodu. Zatem który STAG (premium ig2) lub KME G3 z odb adapter?
  • Poziom 34  
    zdecydowanie stag, choć ja bym nie zmieniał po dołożeniu drugiego golda i na hanach - bo jak się dobrze ustawi to stag nie ma co poprawić. Podobnie z komunikacją eobd - to nie zastąpi solidnej kompletacji i poprawnego zestrojenia. Stag jest doskonale udokumentowany , wszystko o nim wiadomo , a jeśli nie to na każde pytanie odpowie forum firmowe, Popatrz na ich instrukcję montażową, zwróć uwagę nawiercenie kolektora i montaż dwu reduktorów
    http://www.alltop.pl/AC_wytyczne.pdf
  • Poziom 14  
    zamontowałem niebieskie HANA, ustawiłem na Matrix.
    Autokalibracja OK, spalanie jest teraz mniejsze o 10% w porównaniu ze starymi zavoli PAN.
    Dzięki za pomoc.