Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR DE-475 + STX F140/200? Coś innego?

zman85 29 Sty 2012 02:06 1432 5
  • #1 29 Sty 2012 02:06
    zman85
    Poziom 9  

Witam,
    panowie (i panie jeśli takowe są tu również), do dziś byłem posiadaczem Altusów 140-tek.
    Sprzedały się z czego się ciesze ze względu na ich gabaryt (kompletnie nie pasowały do pomieszczenia w którym się znajdowały - pokój 4x4m),
    a dwa głośniki były powymieniane na "no name'y" - stały i się jedynie kurzyły do tego stopnia,
    że na co dzień wolałem słuchać wszystkiego na X530 od Logitecha (podoba mi się po prostu ich dźwięk - zatem audiofilowcem chyba nie jestem).

Pomijając w/w historię pozostał mi ampli Sony STR DE-475, do mojego salooonu przez małe "s" dokupić chciałbym F140 bądź też F200 z STXa
    (F180 za duże od razu wspomnę gabarytowo). Kolumny maja być typowo stereo do postawienia po bokach TV.

Pytanie, które lepsze na tę powierzchnię pokoju lub też w tej cenie inne tyle, że zaznaczam - mają być nowe.
    Dość pedantycznie podchodzę do sprzętu używanego. Nigdy do końca nie wiadomo co z nimi było wyprawiane - bądź na nich :-)

Suba dokupywać nie chcę (zresztą mój ampli w stereo nie puści chyba suba), basu nie musi być wiele byle był delikatnie odczuwalny, chałtur odprawiał nie będę.
    Chciałbym by to zagrało dość czysto i nie męczyło uszu po dłuższym odsłuchu. Funduszy też za wiele nie ma bo jakieś max 600-700zł.

Preferowany odsłuch: radyjko, starsze kawałki typu Lady Pank, Budka, Alphaville, Europe, Berlin... czasem coś z Winampa.

Za wszelkie wskazówki co do wyboru z góry dziękuję.

- Tak na marginesie, nie ma ktoś zbędnego pilota do tego amplitunera? Bodajże RM-U306A.

0 5
  • #2 29 Sty 2012 11:46
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Nowe Jamo s 426, lub monitorki używane Tannoy Mercury M1 lub M2.

0
  • #3 29 Sty 2012 16:12
    zman85
    Poziom 9  

Uzytkowinik19 napisał:
    Nowe Jamo s 426, lub monitorki używane Tannoy Mercury M1 lub M2.

Dziś naczytałem się o tych STXach, nie sądziłem, że się tutaj po nich tak "jeździ" za przeproszeniem.

Nowe Jamo wyglądają nieźle, obawiam się małych tylko głośników - w końcu tam jest tylko 14cm lecz z kolei nie mam wielkiego tego "salooonu".

Czy ktoś jeszcze mógł by się podpisać pod tymi Jamo? Być może, ktoś kto użytkuje te kolumny??
    Prosiłbym bardzo o opinię.

A proszę mi powiedzieć, czy JAMO S 606, jeśli chciałbym do nich dozbierać byłyby dużo lepszym rozwiązaniem niże te S 426? Nie ukrywam, że tam wygląd zapiera dech w piersiach, a żeby jeszcze jakość dźwięku była taka jak wyglądają - to miodzio.

0
  • #4 29 Sty 2012 16:37
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

STX są dość dobre ale tylko serie FX/MX.
    Do 16m2 te Jamo jak najbardziej są odpowiednie, przed zakupem polecam posłuchać na żywo, to dość popularne kolumn, w media marktach i innych sklepach rtv napewno posiadają.
    Jamo s 606 również dobre kolumny ale wymagają większej przestrzeni i potrzebuja sporo wolnego miejsca wokół siebie.

0
  • #5 29 Sty 2012 18:54
    zman85
    Poziom 9  

A proszę mi powiedzieć, mój ampli dałby radę tym Jamo S606?
    Również jak się ma to do S426, czy będzie można czasem dociągnąć do fulla ampli?

0
  • #6 29 Sty 2012 19:02
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Dociągnąć do fulla? wzmacniacz odda tyle ile może, pełne wysterowanie osiąga pewnie przy 6/10 - 7/10 na skali głośności, dalej pojawią się zniekształcenia. Z s426 zagra dobrze, do s606 również byłby dobry ale pomieszczenie jest zdecydowanie za małe dla tych kolumn.

Z czasem polecam również wymienić amplituner kd na wzmacniacz stereo.

0