Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa radio po podłączeniu [Pioneer DEH 2800 MP]

neurasthenik 29 Sty 2012 02:26 19296 13
  • #1 29 Sty 2012 02:26
    neurasthenik
    Poziom 9  

Witam. Ostatnio kupiłem do swojego Nissana Primery P11 radio Pioneer DEH 2800 MP. Niestety po podłączeniu urządzenia do kostki radio nie włącza sie. Nie wiem co moze być problemem. Moim zdaniem prawidłowo podlaczylem kable zasilające - masa (czarny przewód), żółty i czerwony - plus (kolejno podtrzymanie i zasilanie podczas wlaczonego silnika). Od masy dodatkowo idzie kabel do ramy auta. Radio w ogóle nawet nie zaswieci.
    Bezpieczniki są ok, przykladalem próbowke do czerwonego kabla i masy, prąd jest.
    Być moze radio potrzebuje odpowiedniego napięcia i musi być jakiś dodatkowy układ, nie wiem.
    Dodam, ze kupione radio było testowane w innym samochodzie i grało jak należy. Gniazdo radia jest na 16 pinow, po dwa rzędy. Patrząc od tylu widać po prawej stronie dwa grubsze piny do zasilania (kable czarny i żółty). W Nissanie niestety było oryginalne zlacze radiowe, które musiałem odciąć (z powodu braku przejściowki) i podpiac kable pod kostkę zlaczke.
    Bede wdzięczny za pomoc.
    (Wybaczcie brak gdzieniegdzie polskich znaków, ale pisze z telefonu)

0 13
  • #2 29 Sty 2012 09:23
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Podłącz radio bezpośrednio do akumulatora w samochodzie, w którym ma być zamontowane.
    Będziesz mógł sprawdzić czy działa. Jeśli będzie działać zastanowimy się co dalej.

1
  • #3 29 Sty 2012 10:11
    powalla
    Moderator CarAudio

Jedź do znajomego , wyciągnijcie radia i podmieńcie , a w 2 min będziecie wiedzieć czy to radio , czy Twoja instalacja są uszkodzone .

-1
  • #4 29 Sty 2012 11:17
    hans127
    Poziom 17  

Miernik do reki i sprawdz na jakich przewodach u siebie w aucie masz prad.

0
  • #5 29 Sty 2012 11:49
    Koszyk1993
    Poziom 10  

Najlepiej wrzuć jakieś foto jak to podłączyłeś w tedy może coś zaradzimy

-1
  • #6 29 Sty 2012 15:26
    neurasthenik
    Poziom 9  

ja-kenaj napisał:
    Podłącz radio bezpośrednio do akumulatora w samochodzie, w którym ma być zamontowane.
    Będziesz mógł sprawdzić czy działa. Jeśli będzie działać zastanowimy się co dalej.

Radio podłączałem do prostownika i bez zmian.

Cytat:
    Jedź do znajomego , wyciągnijcie radia i podmieńcie , a w 2 min będziecie wiedzieć czy to radio , czy Twoja instalacja są uszkodzone .

Na razie nie mam takiej możliwości, jutro postaram się pojechać do gościa od którego kupiłem to radio i sprawdzić w jego aucie.

Cytat:
    Miernik do reki i sprawdz na jakich przewodach u siebie w aucie masz prad.

Niestety nie posiadam miernika, przykładałem jedynie próbówkę.

Cytat:
    Najlepiej wrzuć jakieś foto jak to podłączyłeś w tedy może coś zaradzimy

Poniżej załączam zdjęcia:

Przewody:
    Długa biała kostka - sterowanie anteny oraz głośniki.
    Czarna kostka - masa.
    Pomarańczowa kostka - prąd - czerwony od skrzynki z bezpiecznikami - zasilanie, żółty - zasilanie na włączonej stacyjce.
    Akurat tutaj połączone zostały przewody żółty od radia z czerwonym ze skrzynki oraz czerwony od radia z żółtym, gdyż w instrukcji Pioneera jest napisane, że żółty przewód wychodzący od radia ma być podłączony do gniazda, które zawsze jest zasilane, poniżej zrzut:

Skrzynka z bezpiecznikami, zaznaczam, że bezpieczniki są dobre:

Kable wychodzące od radia:

Poniżej dołączam jeszcze opis pinów, nie znalazłem dokładnego do mojego modelu, ale ten powinien być prawidłowy:

Chciałbym dodać, że przykładałem próbówkę do pomarańczowej kostki (czerwony od skrzynki - plus) i obudowy od radia i żarówka świeci. Masa prawdopodobnie idzie bezpośrednio od akumulatora, ale sprawdzałem również podłączenie jej do ramy auta - w obydwóch przypadkach bez rezultatu - panel w ogóle nie świeci.
    Czy to może być jakiś problem z masą lub nieodpowiednim napięciem?

1
  • #7 29 Sty 2012 16:05
    Koszyk1993
    Poziom 10  

Zrób tak powypinaj wszystkie kable z kostek oraz te z filtra z którego wychodzą 3 kable, weź radio połącz kable + wychodzące z niego czyli czerwony z żółtym przyłącz je do + w akumlatorze oraz kabel czarny do - i sprawdź czy się załączy albo czy lekko zaiskrzy przy podłączaniu.
    Ps. sprawdź czy gdzieś pod panelem radia nie ma przycisku reset miałem taki problem jak ty z radiem sony i po wciśnięciu go na podłączonym do zasilania radiu zaczęło się włączać:)

0
  • #8 29 Sty 2012 16:10
    powalla
    Moderator CarAudio

Jeśli na pomarańczowej kostce masz plus 12V , a na czarnej jest minus 12V to radio MUSI działać i jeśli nie działa to jest uszkodzone. Czasem radio ma bezpiecznik z tyłu w obudowie , więc sprawdź czy czasem nie jest uszkodzony .

1
  • #9 29 Sty 2012 16:15
    neurasthenik
    Poziom 9  

Koszyk1993 napisał:
    Zrób tak powypinaj wszystkie kable z kostek oraz te z filtra z którego wychodzą 3 kable, weź radio połącz kable + wychodzące z niego czyli czerwony z żółtym przyłącz je do + w akumlatorze oraz kabel czarny do - i sprawdź czy się załączy albo czy lekko zaiskrzy przy podłączaniu.
    Ps. sprawdź czy gdzieś pod panelem radia nie ma przycisku reset miałem taki problem jak ty z radiem sony i po wciśnięciu go na podłączonym do zasilania radiu zaczęło się włączać:)

W sumie podłączałem już pod prostownik. Czy będzie to coś innego jak podłączę pod akumulator?

Cytat:
    Jeśli na pomarańczowej kostce masz plus 12V , a na czarnej jest minus 12V to radio MUSI działać i jeśli nie działa to jest uszkodzone. Czasem radio ma bezpiecznik z tyłu w obudowie , więc sprawdź czy czasem nie jest uszkodzony .

Bezpiecznik radia również sprawdzałem, jest ok. Przed zakupem radio grało, także nie wiem już co może być. Pytanie czy mogłem coś uszkodzić podczas podłączania, na przykład podłączyć plusa do minusa i na odwrót, ale nie przypominam sobie czegoś takiego, starałem się podłączać zgodnie kolorystyką przewodów.

0
  • #10 29 Sty 2012 17:02
    neurasthenik
    Poziom 9  

Znalazłem w sieci coś takiego:
    "All Pioneer receivers whose model numbers begin with "DEH" have a reset button located inside the faceplate of the unit. When the reset button is pressed, it will completely reset the unit, restoring all settings to their factory defaults. Pioneer recommends resetting the unit when it is first installed if you are experiencing any errors with the unit or if strange messages appear on the display

Instructions

1

Press the release button on the front of the radio the drop the front panel, then remove the front panel by pulling it away from the unit.
    2

Locate the reset button, which is a tiny button labeled "Reset."
    3

Push the reset button using the pointed instrument to reset the unit.
    4

Replace the front panel by inserting the left side into the unit first, then pressing the front panel into place.
    "

Czyli niby wszystkie modele Pioneera DEH posiadają taki przycisk, lecz niestety nie mogę go znaleźć, szukałem na panelu i na przodzie radia za panelem. W instrukcji też nic nie ma.

1
  • #11 29 Sty 2012 19:34
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Sprawdź na płycie głównej.

0
  • #12 29 Sty 2012 23:34
    Koszyk1993
    Poziom 10  

U mnie w sony xplode wyglądało to tak że po odpięciu panelu przedniego ukazywało się oczom kilka śrubek i dziurka dość płytka nie oznaczona niczym ze to reset po włożeniu wykałaczki było kliknięcie i radio się resetowało rób to na podłączonym radiu

0
  • #13 30 Sty 2012 00:52
    neurasthenik
    Poziom 9  

Ten model jednak nie ma resetu, ale mniejsza z tym. Okazało się, że dwa piny w złączu radia były umieszczone głębiej niż pozostałe, możliwe że weszły do środka podczas wkładania kostki - przez to nie dochodził prąd do radia.
    Mam jeszcze stare zdjęcie tego gniazda, poniżej załączam. Czerwonym prostokątem zaznaczyłem wciśnięte piny:

Gdy to się udało naprawić, Pioneer zadziałał. Miałem okazję go dzisiaj przetestować, w sumie przez jakąś godzinę grał bez żadnych problemów. W którymś momencie jazdy radio zamilkło (było dość podgłośnione), sprawdziłem bezpiecznik - spalił się. Stwierdziłem, że być może jest on nieodpowiedni, jak sądzicie jaki powinien być?
    Poniżej załączam zdjęcie, chodzi o ten bezpiecznik po lewej - jednoamperowy:

0
  • #14 30 Sty 2012 15:40
    Koszyk1993
    Poziom 10  

wyrzuć te bezpieczniki całkiem masz w radiu przecież:)

0