Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 1.9Jtd Kontrolka od oleju

29 Sty 2012 07:40 3291 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, Mam problem ze swoim Puntem otóż od 3 dni na mrozie po przejechaniu 5 km zaświeca mi się kontrolka od oleju a później kontrolka silnika. po zgaszeniu i odczekaniu 2 min zapalam silnik(dalej świecą) ale dodam gazu i gasną i później już spokój. jest stan oleju, wymieniłem go w maju tamtego roku a zrobiłem na nim możne 6 tys. Co to może być? Dziękuje bardzo za ewentualne odpowiedzi. i czy można w puncie czytacz błędy samemu na takiej zasadzie jak w oplu ze patrzymy ile razy kontrolka mrugnie
  • Poziom 21  
    A czy filtr oleju był wymieniany? Jaki jest stan oleju?
  • Poziom 34  
    Sprawdź ciśnienie oleju manometrem , (może tylko czujnik padł ). Jazda z niskim ciśnieniem uszkodzi silnik .
  • Poziom 9  
    Filtr był wymieniany razem z olejem, a ten jest już dość czarny. a manometrem jak to sie sprawdza, gdzie podłaczyc manometr? i jaki ma byc cisnienie mniej wiecej?
  • Poziom 34  
    Manometr wkręcasz tam gdzie czujnik oleju , ciśnienie na ciepłym silniku na wolnych obrotach około 2 bar.
  • Poziom 9  
    Ok. Dzięki śliczne, zobaczę jutro po robocie i dam znać Czyto faktycznie ciśnienie, czy może sam czujnik ma napady, bo silnik cały czas pracuje równo, nic nie słychać żeby coś tarło czy coś. Dodam tylko ze to zaczęło się dziać jak temp spadła na dworze poniżej -15. Auto trzymam w garażu nieocieplonym.
  • Poziom 9  
    Dziś odpaliłem rano Klekocika jakieś 10 min przed wyjazdem do roboty i żadna kontrolka się nie zapaliła w trakcie jazdy. Z manometrem narazie odpuściłem sobie bo nie mam od kogo załatwić. Jeżeli powtórzy się sytuacja ze wczoraj to najwyżej wtedy kupie manometr i sprawdzę to ciśnienie. Dzięki za zainteresowanie się moim postem
  • Poziom 11  
    Olej może być stary i po rozgrzaniu traci parametry.

Albo przez brak wymian oleju panewki się skończyły i po rozgrzaniu silnik traci ciśnienie przez panewki.
  • Poziom 9  
    Jak się okazało olej wyciekł mi przez wydech jakieś 0,5l.
    Rozwiązaniem była zamarznięta odma. Dziękuje wszystkim za posty.