Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ile smaru do Bosch GSH 11E ?

mareczek222 29 Jan 2012 08:19 5727 9
    mareczek222
    Level 14  
    Przejrzałem to subforum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Młot ma tylko funkcję kucia. W układzie pneumatycznym smaru nie ma prawie wcale - przedostał się chyba przez bijak do uchwytu i z tamtąd na zewnątrz. Młot zakupiłem niedawno jako używany, wię nie znam jego historii. Jest prawdopodobnie z 2006r.
    I jeszcze jedno pytanie: czy trzeba koniecznie zaaplikować smar Bosch czy może stosujecie coś tańszego?
    Wymieniam oczywiście w młocie wszystkie "gumki" uszczelniające.
    Łożyska igiełkowe na wirniku i kole korbowym zostawiam. Co prawda na kole korbowym jest odrobina luzu ( po naciśnięciu koło uchodzi o ok. 0,5 mm) ale jakiś luz raczej musi być. Pytam się bo raczej głośno pracuje przekładnia - ale może to być przyczyną wytarcia zębów na wirniku i wymiana łożysk nie pomoże. Jeśli źle myślę to mnie poprawcie.
    ja-kenaj
    Level 26  
    Młot już swoje wypracował. Tak więc nie dziw się, że "krzyczy". Wypracowana przekładnia zębata. Odnośnie smarowania. Zakup smar z grafitem naszej produkcji, powinien być tańszy.
    Jednocześnie tłumi drgania, obniża hałas.
    mareczek222
    Level 14  
    Możesz podać typ tego smaru? Ile go zapodać?
    Potwierdzasz, że przyczyną jazgotu jest wypracowana częściowo przekładnia i że wymiana łożysk nic nie pomoże?
    ja-kenaj
    Level 26  
    Poproś o smar (tawot) z domieszką grafitu. Sklepy ze sprzętem AGD, Elektronarzędzia. Czasami za sprzętem rolniczym. Internet - allegro itp.
    Ilość zgodna z miejscem aplikacji. Raczej mniej niż za dużo.
    mareczek222
    Level 14  
    Obawiam się że smar o konsystencji ŁT 43 będzie za gęsty. Poza tym mam "ciężką rękę " do sprzętu i boję się że zwykły towot z grafitem się nie sprawdzi. Orientacyjnie ile zaaplikować - 50 , 100, 150 ml?
  • Helpful post
    stach47
    Level 11  
    Poszukaj smaru ESP 0 najlepiej w jakimś serwisie i do tego młota powinno wejść około 150 ml
  • Helpful post
    PtasiorWro
    Level 27  
    jaki tawot z grafitem :|

Jak kolega pisze najlepszy będzie eps 0 lub 1
    2 czubate łyżki stołowe wystarczą
    mareczek222
    Level 14  
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Wasze odpowiedzi nasuneły mi inne pytania.
    Polecacie EPS 0 lub 1, a smar ten ma temperaturę pracy 100stC. Nie jest za niska? Czasem na młotku mogę jajka smażyć.
    Druga sprawa to ilość smaru - czym grozi załadowanie za dużej ilości smaru do młotka?
    Pytam bo do tej pory eksploatowałem takie które wyrzucały smar i przeważnie było go za mało. Ja naprawiam tylko swoje młotki i moja wiedza nie jest wielka w tym temacie, a nie chciałbym czegoś zepsuć przez nadgorliwość.
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Przede wszystkim młotek tak jak człowiek potrzebuje odpoczynku a temp. jaką uzyskiwałeś nie wydaje Ci się za duża?- przecież tam są korpusy aluminiowe, potrzeba trochę rozsądku i poszanowania narzędzia , które zapewnia nam chleb.
    Jeśli chodzi o wyrzucanie smaru za to odpowiedzialne są oringi i simmering.
    mareczek222
    Level 14  
    Czesem jest tak, że nie ma czasu na odpoczynek.
    Młot złożyłem, działa dużo ciszej, nie wiem jak będzie jak się rozgrzeje, ale jestem dobrej myśli. Smaru zaaplikowałem ok 150 ml.
    Dziękuję wszytkim za zaineteresowanie i pomoc.