Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane 1,4 16V szarpanie na ciepłym silniku dziwne dzwiei z komory silni

Mariusz1519 29 Sty 2012 09:40 4901 4
  • #1 29 Sty 2012 09:40
    Mariusz1519
    Poziom 2  

Witam

Posiadam Renault Megane z silnikiem 1,4 16v 75tyś przebiegu od tygodnia obserwuje dziwne objawy przy pracy silnika na gazie .Gdy rano zapale samochód i przełączy się na gaz to jest wszystko dobrze jednak po przejechaniu 30 kilometrów (tyle mam do pracy) i jeździe na wolnych obrotach na drugim biegu po osiedlowych uliczkach silnikiem strasznie szarpie na trasie na wyższych biegach objaw prawie całkowicie znika (drobne pojedyncze dławienia przy naciśnięciu mocno gazu) dodatkowo z komory silnika dobiega odgłos głośnego cykania ale tylko przy naciśnięciu pedału gazu po odpuszczeniu znika przy obrotach powyżej 2500 też przestaje szarpać ale odgłos cykania pozostaje. Na instalacji mam przejechane około 6000 kilometrów wtryskiwacze to czerwone walteki ,parownik tomaseo , centralka stag chyba 4. Czyżby padały już wtryski szarpie tylko jak jest ta głośniejsza praca chyba listwy wtryskowej. Na luzie na rozgrzanym silniku też do 2500 silnik nierówno pracuje. Na benzynie wszystkie objawy znikają. Proszę o jakieś rady jak to wtryski to jak i czym je czyścić.

pozdrawiam

0 4
  • #2 29 Sty 2012 09:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Sty 2012 12:48
    manio123
    Poziom 34  

Nic tu po mapach , czy grzebaniu w sterowniku : typowy objaw wypadania zapłonów w wyniku uszkodzenia/zużycia/rozkalibrowania wtryskiwacza(y). Udaj się do gazownika w celu regeneracji/czyszczenia/kalibracji wtryskiwaczy, a biorąc pod uwagę słuszny przebieg najlepiej wymiany na nowe. Polecam lepsze , np hana2000 - te przeżyją auto i zarobią na siebie :)

0
  • #4 30 Sty 2012 17:40
    Mariusz1519
    Poziom 2  

Dzięki też podejrzewałem wtryskiwacze tylko zaskoczył mnie przebieg po którym wysiadły spodziewałem się tego po 40tyś kilometrów a nie po 6tyś.A jakieś czyszczenie nie pomoże może jakiś środek do czyszczenia?

0
  • #5 30 Sty 2012 21:12
    manio123
    Poziom 34  

Sam nie wyczyścisz bo valteki wymagają przede wszystkim ustawienia skoku grzybka - czyli kalibracji , a do tego specjalny przyrządzik, który z pewnością ma na stanie Pan Gazownik. Valteki łatwo się rozkalibrowują i równie łatwo się je ustawia - z tego żyją montujący je instalatorzy. Rozebranie listwy do czyszczenia wymaga ponownej kalibracji, podobnie jak i nowo zakupiona listwa :D Taki to włoski cymes.

0