Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Elektrolux EWT10420W nie wiruje

Hakyn 29 Jan 2012 10:09 4117 5
    Hakyn
    Level 2  
    Witam. Usterka spowodowana najczęstszą przyczyną psucia się jakichkolwiek sprzętów w domu czyli Żoną. Żona najprawdopodobniej nie zamknęła poprawnie bębna pralki (pralka z wsadem od góry) po rozpoczęciu wydobywania się zapachu spalenizny z okolic pokrętła programatora zatrzymałem pralkę a po jej otworzeniu bęben był otwarty. Po zamknięciu bębna i włączeniu prania od nowa pranie elegancko się wyprało lecz nie odwirowało. Po włączeniu trybu wirowania pralka nie odwirowuje co może być przyczyną? Gdzieś na forum wyczytałem że prócz elektroniki może być to nadmiernie rozciągnięty pasek co może być prawdopodobne z racji że, bęben najprawdopodobniej stał bez ruchu.
    SadekMB
    Level 15  
    Nie odwirowuje tzn. bęben nie wiruje czy bęben się kręci a pranie jest mokre w takim przypadku pozostaje tylko filtr i pompka.
    Hakyn
    Level 2  
    Bęben się kręci przy praniu jak i przy funkcji wirowania tylko nie wchodzi na wysokie obroty co za tym idzie pranie jest mokre (nieodwirowane), dno bębna jest suche...
    Mekkus
    Level 20  
    SadekMB wrote:
    Gdzieś na forum wyczytałem że prócz elektroniki może być to nadmiernie rozciągnięty pasek co może być prawdopodobne z racji że, bęben najprawdopodobniej stał bez ruchu.

Witam.
    Moduł nie może odczytać prawidłowo rozłożonego prania do odwirowania.Wymiana paska.
    Hakyn
    Level 2  
    Dziękuje za podpowiedź. Pasek zamówiony. Jak go założę to pochwale się efektami.
    macjaz
    Level 10  
    o jak z efektami wymiany paska?