Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EWT10420W nie wiruje

Hakyn 29 Sty 2012 10:09 3217 5
  • #1 29 Sty 2012 10:09
    Hakyn
    Poziom 2  

Witam. Usterka spowodowana najczęstszą przyczyną psucia się jakichkolwiek sprzętów w domu czyli Żoną. Żona najprawdopodobniej nie zamknęła poprawnie bębna pralki (pralka z wsadem od góry) po rozpoczęciu wydobywania się zapachu spalenizny z okolic pokrętła programatora zatrzymałem pralkę a po jej otworzeniu bęben był otwarty. Po zamknięciu bębna i włączeniu prania od nowa pranie elegancko się wyprało lecz nie odwirowało. Po włączeniu trybu wirowania pralka nie odwirowuje co może być przyczyną? Gdzieś na forum wyczytałem że prócz elektroniki może być to nadmiernie rozciągnięty pasek co może być prawdopodobne z racji że, bęben najprawdopodobniej stał bez ruchu.

0 5
  • #2 29 Sty 2012 11:56
    SadekMB
    Poziom 15  

Nie odwirowuje tzn. bęben nie wiruje czy bęben się kręci a pranie jest mokre w takim przypadku pozostaje tylko filtr i pompka.

1
  • #3 29 Sty 2012 12:47
    Hakyn
    Poziom 2  

Bęben się kręci przy praniu jak i przy funkcji wirowania tylko nie wchodzi na wysokie obroty co za tym idzie pranie jest mokre (nieodwirowane), dno bębna jest suche...

0
  • #4 29 Sty 2012 14:05
    Mekkus
    Poziom 20  

SadekMB napisał:
    Gdzieś na forum wyczytałem że prócz elektroniki może być to nadmiernie rozciągnięty pasek co może być prawdopodobne z racji że, bęben najprawdopodobniej stał bez ruchu.

Witam.
    Moduł nie może odczytać prawidłowo rozłożonego prania do odwirowania.Wymiana paska.

0
  • #5 29 Sty 2012 20:59
    Hakyn
    Poziom 2  

Dziękuje za podpowiedź. Pasek zamówiony. Jak go założę to pochwale się efektami.

0
  • #6 20 Gru 2012 16:27
    macjaz
    Poziom 9  

o jak z efektami wymiany paska?

-1