Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Format laptopa asus i win 7

29 Sty 2012 10:37 2639 3
  • Poziom 2  
    Mam następujący problem. Mianowicie posiadam laptopa asus K53SJ. Gdy go kupiłem nie dostałem żadnych płyt do niego, jedynie partycja recovery. Ostatnio komputer zaczął się mulić i postanowiłem odpalić recovery, lecz nic to nie dało. Postanowiłem więc zrobić zrobić tradycyjny format i wgrać win 7 na nowo. Ściągnąłem win 7 hom prem 64bit taki jak miałem ba naklejce z keyem. Postanowiłem przebootować programem vlite żeby usunąć niepotrzebne składniki Windowsa tj. explorer czy wind media player. Dorzuciłem także wcześniej ściągnięte sterowniki ze strony asusa. Płytka wypaliła się bez żadnych problemów. W biosie przestawiłem na rozruch z CD/DVD i zaczęła się instalacja. Wszystko szło ok do momentu finalizowania instalacji kiedy to wyskoczył komunikat: "System Windows nie może ukończyć instalacji, dla urządzenia o takiej konfiguracji sprzętowej" co teraz zrobić, źle zrobiłem płytkę z win 7 i wystarczy inna czy co? Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 2  
    Tak też słyszałem że dany klucz jest przypisany do danego Windowsa, ale ostatnio robiłem tak na inny laptopie i zadziałał z tym że tam był win ultimate. Ale nie chodzi mi o klucz zawsze można ściągnąć aktywator.
  • Poziom 39  
    Klucz nie jest przypisany do płyty windowsa, to co zrobiłeś to nic innego jak "przedobrzenie" i usunąłeś za dużo składników windowsa, normalnie użyj kopi 1:1 i zastosuj klucz z naklejki która jest pod laptopem, oczywiście musi byc zgodna wersja systemu, bitowośc nie ma znaczenia