Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yaris toyota,D4D, Palą się świece żarowe

DTXK 29 Jan 2012 13:34 11165 11
    DTXK
    Level 10  
    Witam,
    Mam toyote yaris 2003r 1,4 turbo diesel D4D.
    Problem polega na tym że palą mi się świece żarowe już 2x wymieniałem i dalej to samo,teraz gdy przyszły mrozy auto znów nie chciało zapalić.
    proszę o Pomoc.
    pozdrawiam
    DTXK
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ceiwo
    Level 12  
    Przyczyn może być wiele ale zacząłbym od przekaźnika świec być może nie działa prawidłowo i świece załączy ale już po nagrzaniu nie rozłączy
    DTXK
    Level 10  
    Sprawdzałem,przekaźnik jest ok...
    ceiwo
    Level 12  
    Ciekawa sprawa jeśli przekaźnik jest dobry to znaczy że napięcie na świece daje sprawdź jaka wartość jest napięcia i czy zgadza się to z napięciem jakie powinny dostawać twoje świece może jest za wysokie i je pali.
    jakub16
    Level 12  
    podłącz kontrolkę lub miernik pod jedną ze świec i obserwuj co się dzieje w jakim momencie są załączane,wyłączane, czy są wyłączane po impulsie z rozrusznika (50), może w przekaźniku kleją się styki.
    Kiedyś w jakimś aucie (nie pamiętam co to było, jakiś dostawczy) miałem tak, że po włączeniu świateł świece zaczynały grzać non stop.
    DTXK
    Level 10  
    Quote:
    Ciekawa sprawa jeśli przekaźnik jest dobry to znaczy że napięcie na świece daje sprawdź jaka wartość jest napięcia i czy zgadza się to z napięciem jakie powinny dostawać twoje świece może jest za wysokie i je pali.

wyższe jak 12V nie jest bo nie ma jak...

Quote:
    podłącz kontrolkę lub miernik pod jedną ze świec i obserwuj co się dzieje w jakim momencie są załączane,wyłączane, czy są wyłączane po impulsie z rozrusznika (50), może w przekaźniku kleją się styki.

Przekaźnik dostaje impuls i załącza świece,grzeją się długo a następnie rozłącza przekaźnik na krótką chwilę i znów załącza.(tak się dzieje podczas pracy silnika na postoju;bo jeszcze rozważałem opcje ze coś nie kontaktuje i podczas jazdy się załączają jednak to udało się wykluczyć).
    ceiwo
    Level 12  
    Kolego DTXK w dieslach Toyoty napięcie znamionowe na świece żarowe przeważnie wynosi 11 V a np w Audi,Skoda VW 12 V .
    DTXK
    Level 10  
    przyznaje że nie sprawdzałem napięcia na świecy jednak 1V różnicy to nie problem bo wydaje się że grzeje prąd a nie napięcie,Ale sprawdzę.
    Problem dalej tkwi że ich nie wyłącza po tys 4-5s tylko dalej grzeją ;/
    łukasz 1
    Level 16  
    musisz miec te swiece złe jezeli była by wina przekaznika to wszystkie by sie spaliły tym bardziej ze maja wspólny mostek zaczął bym od oryginalnych swiec i co na to tester jaki bład do tego jaka temperature silnik widzi mam schemat całego silnika wrazie co to słuze pomoca
    DTXK
    Level 10  
    na świecach oryginalnych jest tak samo.Na razie zrobiłem na "krótko"wstawiłem włącznik pod kierownicą.
    Jak byś mógł to wstaw schemat instalacji silnika a najlepiej całego autka to w chwili wolnego czasu pokopię troszke.
    ps.byłem na komputerze i wyskoczył błąd obw.instalacji.
    pozdrawiam i dziękuje za pomoc
    DTXK
    łukasz 1
    Level 16  
    daj mi meila to przesle schemat silnika
    kubas10
    Level 25  
    Witam, Toyota Yaris 1.4 D-4D, na kompie błąd P0380 - system podgrzewania wstępnego. Uszkodzona świeca czy przekaźnik (w tym modelu jest moduł grzania świec czy przekaźnik) i ewentualnie gdzie się on znajduje ? Przyznam się że nie sprawdzałem świec bo auto przyjechało na co innego a przy okazji palił się check.