Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yaris toyota,D4D, Palą się świece żarowe

DTXK 29 Sty 2012 13:34 8837 11
  • #1 29 Sty 2012 13:34
    DTXK
    Poziom 9  

Witam,
    Mam toyote yaris 2003r 1,4 turbo diesel D4D.
    Problem polega na tym że palą mi się świece żarowe już 2x wymieniałem i dalej to samo,teraz gdy przyszły mrozy auto znów nie chciało zapalić.
    proszę o Pomoc.
    pozdrawiam
    DTXK

0 11
  • Relpol
  • #2 29 Sty 2012 13:38
    ceiwo
    Poziom 12  

Przyczyn może być wiele ale zacząłbym od przekaźnika świec być może nie działa prawidłowo i świece załączy ale już po nagrzaniu nie rozłączy

0
  • #3 29 Sty 2012 13:59
    DTXK
    Poziom 9  

Sprawdzałem,przekaźnik jest ok...

1
  • Relpol
  • #4 29 Sty 2012 14:10
    ceiwo
    Poziom 12  

Ciekawa sprawa jeśli przekaźnik jest dobry to znaczy że napięcie na świece daje sprawdź jaka wartość jest napięcia i czy zgadza się to z napięciem jakie powinny dostawać twoje świece może jest za wysokie i je pali.

0
  • #5 29 Sty 2012 15:01
    jakub16
    Poziom 12  

podłącz kontrolkę lub miernik pod jedną ze świec i obserwuj co się dzieje w jakim momencie są załączane,wyłączane, czy są wyłączane po impulsie z rozrusznika (50), może w przekaźniku kleją się styki.
    Kiedyś w jakimś aucie (nie pamiętam co to było, jakiś dostawczy) miałem tak, że po włączeniu świateł świece zaczynały grzać non stop.

0
  • #6 29 Sty 2012 17:52
    DTXK
    Poziom 9  

Cytat:
    Ciekawa sprawa jeśli przekaźnik jest dobry to znaczy że napięcie na świece daje sprawdź jaka wartość jest napięcia i czy zgadza się to z napięciem jakie powinny dostawać twoje świece może jest za wysokie i je pali.

wyższe jak 12V nie jest bo nie ma jak...

Cytat:
    podłącz kontrolkę lub miernik pod jedną ze świec i obserwuj co się dzieje w jakim momencie są załączane,wyłączane, czy są wyłączane po impulsie z rozrusznika (50), może w przekaźniku kleją się styki.

Przekaźnik dostaje impuls i załącza świece,grzeją się długo a następnie rozłącza przekaźnik na krótką chwilę i znów załącza.(tak się dzieje podczas pracy silnika na postoju;bo jeszcze rozważałem opcje ze coś nie kontaktuje i podczas jazdy się załączają jednak to udało się wykluczyć).

0
  • #7 29 Sty 2012 18:37
    ceiwo
    Poziom 12  

Kolego DTXK w dieslach Toyoty napięcie znamionowe na świece żarowe przeważnie wynosi 11 V a np w Audi,Skoda VW 12 V .

1
  • #8 29 Sty 2012 18:56
    DTXK
    Poziom 9  

przyznaje że nie sprawdzałem napięcia na świecy jednak 1V różnicy to nie problem bo wydaje się że grzeje prąd a nie napięcie,Ale sprawdzę.
    Problem dalej tkwi że ich nie wyłącza po tys 4-5s tylko dalej grzeją ;/

0
  • #9 29 Sty 2012 21:39
    łukasz 1
    Poziom 16  

musisz miec te swiece złe jezeli była by wina przekaznika to wszystkie by sie spaliły tym bardziej ze maja wspólny mostek zaczął bym od oryginalnych swiec i co na to tester jaki bład do tego jaka temperature silnik widzi mam schemat całego silnika wrazie co to słuze pomoca

0
  • #10 05 Lut 2012 14:12
    DTXK
    Poziom 9  

na świecach oryginalnych jest tak samo.Na razie zrobiłem na "krótko"wstawiłem włącznik pod kierownicą.
    Jak byś mógł to wstaw schemat instalacji silnika a najlepiej całego autka to w chwili wolnego czasu pokopię troszke.
    ps.byłem na komputerze i wyskoczył błąd obw.instalacji.
    pozdrawiam i dziękuje za pomoc
    DTXK

1
  • #11 05 Lut 2012 17:48
    łukasz 1
    Poziom 16  

daj mi meila to przesle schemat silnika

2
  • #12 01 Mar 2012 19:30
    kubas10
    Poziom 25  

Witam, Toyota Yaris 1.4 D-4D, na kompie błąd P0380 - system podgrzewania wstępnego. Uszkodzona świeca czy przekaźnik (w tym modelu jest moduł grzania świec czy przekaźnik) i ewentualnie gdzie się on znajduje ? Przyznam się że nie sprawdzałem świec bo auto przyjechało na co innego a przy okazji palił się check.

4
  Szukaj w 5mln produktów