Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIC18F25K80 - zaprogramowanie

adrian120292 29 Sty 2012 13:52 1566 3
  • #1 29 Sty 2012 13:52
    adrian120292
    Poziom 2  

Witam, piszę w sprawie Mikrokontrolera PIC18F25K80. Mam kilka pytań:

1) Chciałem się połączyć ze sterownikiem IFM CR0403. Ogólnie chodzi oto: aby PIC18F25K80 mógł wysyłać sygnały po sieci CAN. Teoretycznie powinna być taka możliwość - ale czy się da?

2) PIC18F25K80 służyłby jako rozwinięcie wejść sterownika IFM. Jego jedynym zadaniem będzie wysyłanie informacji do sterownika IFM. Podam może taki przykład:
    Czujnik indukcyjny ---IN---> PIC18F25K80---CAN---> IFM CR0403

Takie rozwiązanie jest konieczne ponieważ w sterowniku IFM brakuje już wejść. A dokładanie kolejnych sterowników wiąże się z kosztami.

3) Miałby ktoś wizje jak to zrobić, jakim językiem to napisać? Bo pewnie, nie będzie możliwe programowanie za pomocą CodeSys.
    I czy w ogóle jest to możliwe do zrealizowania tym mikrokontrolerem.

Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju inne pomysły. Może Atmega byłaby lepsza? Pytam was, bo jestem nowy w tej zabawie.

LINKI:
    PIC18F25K80

CR0403

Z poważaniem Adrian

• #3 29 Sty 2012 14:40
    adrian120292
    Poziom 2  

Właśnie o taki moduł chodzi. Tylko, że wolałbym sam coś takiego zmontować. Nie mogę sobie pozwolić na koszt 300€

• #4 13 Lut 2012 15:40
    bednyk
    Poziom 12  

Oczywiście, że jest to możliwe. Wspomniany układ PIC18F25K80 posiada moduł ECAN za pomocą którego jesteś w stanie wysyłać i odbierać sygnały z sieci CAN.
    Wymaga to oczywiście konfiguracji ale jeśli się postarasz to powinno się udać.

Jakie masz wymagania odnośnie wysyłanych informacji z czujnika. Rozumiem, że chcesz wysyłać dane dotyczące prędkości obrotowej jakiegoś silnika poprzez PIC'a do sterownika IFM poprzez sieć CAN. Ten sterownik odpowiada za regulację tego silnika ? Jakie są wymagania.

Programowałeś już kiedyś układy Microchipa? Posiadasz programator? Środowisko jest darmowe MPLAB i do tego np. kompilator języka C.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME