Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzenie czy laptop ładuje baterie || Dell D510

syczący 08 Mar 2012 14:49 9168 33
  • #31 08 Mar 2012 14:49
    staniko9
    Poziom 2  

Nowego bym nie ruszał,a stary podłącz i próbuj kablem przy wtyczce trochę poruszać tylko nie za szybko ,przegnij kabel w inne położenie przy wtyczce jak ułożysz go inaczej to tak trzymaj ok. 5 sekund i obserwuj może coś załapie a jakby styknęło to wiadomo że jest przerwa na kabelku ,który wzrokowo wydaje się cały bo izolacja w nim jest gruba a żyła cienka ja tak pierwszym razem myślałem ale w końcu otworzyłem zasilacz i sprawdziłem omomierzem od zasilacza do wtyczki ten środkowy przewód i właśnie na nim była przerwa a jak na nowym zasilaczu nic się nie dzieje to nie wiem co o tym myśleć.

• #32 21 Mar 2012 22:16
    wojtula46
    Poziom 2  

Witam. Niedawno kupiłem lapka Dell Inspiron 1501 z nieorginalnym zasilaczem. Po uruchomieniu pokazuje się komunikat o nieznanym zasilaczu, uruchamiam go spacją. Wszystko jest ok. tylko nie ładuje baterii. Gościu który go sprzedawał twierdzi, że po kupnie oryginalnego zasilacza będzie ładował baterię. Na spodzie laptopa jest napisane że powinien być zasilacz PA 12 19,5V 3,34A. Pożyczyłem od znajomego zasilacz PA 10 19,5V 4,45A i nie pokazywał błędu zasilacza ale baterii i tak nie ładował. Mam pytanie czy jest różnica między zasilaczem PA1o a PA12 i czy ma to wpływ na ładowanie baterii?

• #33 10 Kwi 2012 13:56
    zielen1
    Poziom 9  

Ja do mojego d620 używam obydwa modele tj. PA-12 i PA-10 i nie ma żadnego problemu, obydwa ładują, nie wiem czy moc ma wpływ na czas ładowania, ale na pewno działają obydwa.

• #34 11 Kwi 2012 18:24
    wojtula46
    Poziom 2  

Racja kupiłem oryginalny zasilacz pa 12 i też nie ładuje. Okazało się, że bateria jest uszkodzona. Po wymianie baterii na sprawną jest wszystko ok.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME