Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC zasilacz wariuje Stan Hibernacji przez skoki napięcia??

29 Sty 2012 14:25 1998 9
  • Poziom 9  
    Witam
    Ostatnio mam problem ze swoim komputerem, a mianowicie co jakiś czas nie wiadomo dlaczego przechodzi w stan "hibernacji" nie wiem jak to dokładnie nazwać ponieważ komputer działa i ma zasilanie, miga niebieska lampka tak jak w stanie uśpienia ale nie mogę go wybudzić. Problem pojawia się zadziej gdy jedna strona obudowy jest zdjęta a występuje prawie zawsze kiedy położę rękę na górnej jej części w okolicy zasilacza, słychać wtedy jakieś trzaski i po kilku sekundach komputer zasypia. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z przewodem zasilającym używam v250 a na komputerze jest napisane v230?
    Opis zasilacza ze sklepu: Zasilacz ATX 420W - Ultra cichy wentylator 120 mm - zabezpieczenia przeciwzakłóceniowe i przeciwprzepięciowe - certyfikat "CE" oraz RoHs.

Niestety nie znam nazwy ani modelu obudowy : / wiecie gdzie mogę to znaleźć? nie posiadam rachunku to był prezent.
    Wielkie dzięki

Komputer:
    AMD Athlon II X4 645 4 x 3,1GHz
    MSI GF615M-P33 V2 PROFESSIONAL Series
    8GB DDR3 1333 MHz
    Nvidia GeForce PALIT 3d Graphics
    Wester Digital 500GB SATA II 16mb Cache NCQ
  • Poziom 9  
    Kabel siedzi pewnie : ) Akyga model AK B1-420
    PC zasilacz wariuje Stan Hibernacji przez skoki napięcia??
  • Poziom 13  
    darq88 napisał:
    Akyga model AK B1-420

Stawiam na zasilacz - wymień go koniecznie...
  • Poziom 9  
    Tak, w systemie jest wyłączona hibernacja. + ostatnio spróbowałem dotknąć obudowy przy starcie systemu efekt jest taki sam. Podłączyłem inny zasilacz, jest trochę starszy przez to nie mogłem podłączyć do niego dysku ani dvd jest, ale problem spięcia zniknął :D . czy można śmiało powiedzieć ze zasilacz był uszkodzony?
  • Poziom 9  
    Komputer jest podłączony do listwy. Wielkie dzięki za pomoc. Tematu uważam za zamknięty.