Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrokontroler 16-bitowy o rekordowo niskim poborze prądu

ghost666 29 Sty 2012 14:26 908 0
 • Mikrokontroler 16-bitowy o rekordowo niskim poborze prąduMicrochip wprowadził do produkcji serię GA3 układów PIC24F. Są to 16-bitowe mikrokontrolery wyposażone w technologię nanoWatt XLP (eXtreme Low Power). Układ ten wyposażony jest w możliwości uśpienia, gdzie pobiera zaledwie 340nA prądu i automatyczne przełączanie na zasilanie bateryjne, gdy normalne Vdd zostanie wyłączone. Układ posiada także wbudowany sterownik LCD 60 x 8 segmentów, co czyni go idealnym do wielu zastosowań w urządzeniach przenośnych.

  W technologii nanoWatt XLP pobór prądu zminimalizowano do 10nA w trybie głębokiego uśpienia i 330nA w normalnym uśpieniu z podtrzymaniem pamięci RAM. Jeśli chcemy utrzymać działanie zegara w trybie uśpienia, to prąd wzrośnie do zaledwie 400nA. W czasie głębokiego uśpienia nad układem może czuwać Watchdog, pobierający 270nA. Zegar układu może być przełączany na wiele sposobów w celu oszczędzania prądu w myśl prostej zasady '150 µA/MHz'.

  Mikroprocesor charakteryzuje się wydajnością do 16MIPS i pojedynczym cyklem wykonywania instrukcji. Posiada wbudowany sprzętowy układ mnożący 16 x 16 bit oraz dzielnik 32 x 32 bit, a także inne peryferia, takie jak 10/12 bitowe przetworniki ADC do 24 kanałów, mierniki czasu ładowania pojemności do pojemnościowych czujników dotyku, komparatory, sprzętowy zegar czasu rzeczywistego, kalendarz i wewnętrzny oscylator działający od 31kHz do 32MHz (z pętlą PLL 4x).

  Nad całością funkcjonowania systemu pieczę sprawują rozmaite systemy - WatchDog posiadający własny oscylator RC, układ monitorujący pracę oscylatora i szereg zabezpieczeń przed błędami związanymi z zapadami zasilania. Układ programowany jest za pomocą JTAG.

  Układ produkowany jest w obudowach QFN, TQFP i BGA. Układy z tej rodziny nabyć można już za $3,42/szt. przy zakupie powyżej 5000 sztuk. Ze strony Microchipa można uzyskać także sample.
  Źródła:
  http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en556021

  Szukaj w 5mln produktów