Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFB1604-wymiana łożysk

jackey7 29 Sty 2012 14:27 7335 4
  • #1 29 Sty 2012 14:27
    jackey7
    Poziom 11  

Witam chciałem się poradzić odnośnie wymiany łożysk w/w pralce- objaw jest taki że podczas prania gdy obraca się bęben jest odgłos zgrzytania przypuszczam że to właśnie "kończą" się łożyska gdy wiruje lub chodzi na pusto tego nie słychać przypuszczam że dlatego bo w czasie wirowania działa siła odśrodkowa i ubrania są wtedy na obwodzie bębna a gdy pierze pod ciężarem ubrań nacisk jest do dołu na bęben i jest wtedy to "zgrzytanie", czy ktoś mógłby mi podać kolejność czynności przy wymianie tych łożysk - dzięki za przydatne porady.Pozdrawiam

0 4
  • #2 30 Sty 2012 20:53
    jackey7
    Poziom 11  

Ponawiam prośbę-wiem że nie powinienem pisać postu jeden po drugim ale czy nikt nie wymieniał w tym modelu łożysk? Czy trzeba też tu rozpoławiać bęben , czy może da się to zrobić bez wyjmowania bębna itp. niespodzianek.

2
  • #4 30 Sty 2012 22:37
    StanisławK
    Poziom 10  

witam! z twego opisu chyba nie łożyska, prawdopodobnie coś podeszło między bęben a zbiornik ,bardzo często w otwory bębna obracającego się wpadają gwoździe .druty które zawadzają o grzałkę .

2
  • #5 31 Sty 2012 00:19
    jackey7
    Poziom 11  

Wielkie dzięki za wskazówki będę musiał w takim razie dokładnie zajrzeć w bęben.

0