Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawór wewnętrzny w grzejniku nie trzyma - głowica ALTECH

yamayama 29 Jan 2012 14:42 9857 11
 • #1
  yamayama
  Level 16  
  Jaki kupić zawór wewnętrzny do grzejnika żeby pasował do głowicy termostatycznej ALTECH, ponieważ stary się zepsuł i puszcza na full.Jakie są typy tych zaworów, ewentualnie gdzie pytać? W centrum hydraulicznym proponowano mi wymianę na inny zestaw ale mam kilka tych głowic i reszta w mieszkaniu jest też taka sama, szkoda byłoby nie skorzystać.
 • #2
  COOLka5
  Level 19  
  Najlepiej jak zrobisz dokładne zdjęcie aktualnego zaworu, czasami na zaworach jest wybity rodzaj gwintu i można wtedy dobrać głowicę. Jeżeli jest to grzejnik typu V czyli podejście dolne to możesz podać producenta tego grzejnika i już będziemy wiedzieli jakie wkładki stosuje czy to będzie Oventrop czy Danfoss. Producenta grzejnika można odczytać przeważnie na bocznej blaszanej osłonie.
 • #3
  yamayama
  Level 16  
  Faktycznie z boku wytłoczone jest: "PURMO" i trzy pionowe kreski coraz dłuższe.Grzejnik jest zasilany z dołu, posiada 2 płyty. Jakiego mam szukać zaworu?
 • #5
  jaro16
  Level 1  
  Witam mam podobny problem. Uszkodził mi się ten zawór w kaloryferze, nie puszcza wody mimo że głowica odkręcona na full. Chciałem dokupić nowy, tylko niewiem zupełnie co to za firma. Kaloryfery były zamontowane w 2000 roku i są firmy KERMI. Proszę o szybką pomoc. Dodam jeszcze, że kaloryfer jest dolnozasilany.
 • #6
  COOLka5
  Level 19  
  W KERMI wkładka zaworowa taka sama jak w poście wyżej czyli OVENTROP. Oczywiście możesz kupić na Danfossa ale głowica którą posiadasz nie będzie pasowała i też będzie trzeba kupić nową.
 • #7
  Polon27
  Level 18  
  Uwaga jak jest stary grzejnik PURMO z przed stycznia 2011 to mamy tam wkładkę Heimeiera z gniazdem w grzejniku, natomiast te nowe maja wkładkę Oventropa z gniazdem we własnej obudowie i uszczelnieniem rurkowym. Tam w linku "nowe wkładki" masz fotkę nowych i starej wkładki, musisz wykręcić swoją i takową dokupić.
 • #8
  yamayama
  Level 16  
  OK.
  Kto podpowie jaka to wkładka od grzejnika Purmo - głowica Altech ?

  Zawór wewnętrzny w grzejniku nie trzyma - głowica ALTECH Zawór wewnętrzny w grzejniku nie trzyma - głowica ALTECH Zawór wewnętrzny w grzejniku nie trzyma - głowica ALTECH

  .. i gdzie kupić bo już się tyle naszukałem, że hej.Nigdzie nie znalazłem oferty :cry: .

  Dodano po 2 [minuty]:

  Czy jest to Oventrop nr.kat. 1018080 ??? ale w katalogu to jest wkładka do zaworu zwykłego..
 • #9
  pablowp1
  Level 23  
  Ładny tips na kciuku:) Niestety nie wiem co za wkładka.
 • #10
  yamayama
  Level 16  
  Ma już chyba z miesiąc :] Ciekawe kiedy dojedzie do końca. No niestety wypadek, nawigacja chwilowo zawiodła i przylałem sobie lekkim młotkiem w palucha. Minę musiałem mieć wtedy przednią :D! Pozdrawiam wszystkich poTURBOwanych :]
 • Helpful post
  #11
  pawel.spyra
  Level 15  
  Tak jak poprzednio ktoś pisał w tym poście jest to wkładka z gwintem M30 x 1,5. Producenci to np. Oventrop nr kat. 1018080 (czyli ta którą wspomniałeś) lub Heimeier (TA HYDRONICS) nr kat. 4327.00.300. Głowice pasujące na tą wkładkę produkuje każdy liczący się producent głowic.
 • #12
  yamayama
  Level 16  
  OK. Wkładka wymieniona i zakręcona już nie puszcza. Oventrop nr kat. 1018080. O dziwo, wg katalogu jest to wkładka do zaworów ręcznych a nie głowic termostatycznych. Jednak pasuje to głowic ALTECH. Po długich poszukiwaniach kupiłem ją w Jeleniej Górze w "Vinsar'ze" za 12PLN :] . Pozdrawiam.