Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podlaczenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza stereo

zoon02 29 Jan 2012 16:30 2729 1
    zoon02
    Level 9  
    Witam wszystkich:)
    Mam mały problem i chciałbym się poradzić.
    Chciałem zakupić subwoofer Stx s-200, który oparty jest na takim wzmacniaczu
    Link i podłączyć go do mojego wzmacniacza stereo Pioneer a-202 tak żeby można było sterować głośnością kolumn i subwoofera. Pomyślałem aby podłączyć z wyjścia słuchawkowego ze wzmacniacza do wejścia Line z tyłu subwoofera. Czy takie rozwiązanie będzie poprawne?? Sygnał z wyjścia słuchawkowego wzmacniacza nie będzie za mocny na wejście subwoofera? Czy podłączyć wyjście komputerowe do wejścia Line subwoofera a z wyjścia OUT do wejścia wzmacniacza i regulować głośność komputerem (w tym rozwiązaniu nie będę mógł słuchać subwoofera na każdym źródle). Proszę o radę. Pozdrawiam.
    zoon02
    Level 9  
    Dziś z ciekawości zmierzyłem wartość napięcia na wyjściu słuchawkowym. Przy 1/4 skali pokazuje 5 V a przy połowie dochodzi do 10V wiec spokojnie widać,że wzmacniacz subwoofera byłby przesterowany. Dlatego najlepiej ten wzmacniacz subwooferowy podany w linku powyżej podłączyć z komputera a następnie z wyjścia out do wejścia pionieera a-202. Chyba tak będzie najbezpieczniej?? Dobrze rozumuje?

Dodano po 4 [godziny] 48 [minuty]:

Nikt nie pomógł więc sam doszedłem ze sygnał można zabrać z wyjścia tape 1 rec lub tape 2 rec bez względu na źródło sygnału. Temat do zamknięcia.