Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak odzyskac zablokowane pliki?

29 Sty 2012 16:44 1819 8
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam mały problem. Chodzi mi o odzyskanie plików z dawnego konta.
    Konto miało zablokowane pliki (brak dostępu do plików) dla innych użytkowników.
    Zapomniałem o odznaczeniu i zainstalowałem na nowo system bez formatowania dysku.
    Teraz gdy wchodzę C:\Documents and Settings\Dawid
    wyskakuje mi Odmowa dosępu. Można to jakoś odblokować lub odzyskać?
    Z góry dzięki;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Spróbuj bootowalnym Linuxem LiveCD.
  • Poziom 8  
    Hmmm... Jeśli można to proszę pisać do mnie pojęcia które mógłbym zrozumieć. Ale o Linuxa chodzi z płyty? Czy jak? Nie rozumiem za bardzo, sory.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Pobierz sobie Linuxa np. Kubuntu w wersji LiveCD. Wypal na płytę i z niej uruchom komputer. Gdy załaduje się Linux, zobaczysz czy możesz odzyskać (skopiować) zablokowane pliki na nośnik wymienny.
  • Poziom 8  
    Aha ok. Dzięki.

Dodano po 4 [minuty]:

Będę wdzięczny jak dostane link poprawny. Pełno tego ale nie wiem czy dobry linux ściągne.
  • Poziom 43  
    A po co jakieś zewnętrzne systemy?
    Wszak na to wystarczy "zwykłe" nadanie sobie praw (przejęcie uprawnień) do tych plików.

PS.
    Poza wieloma informacjami w tym dziale opis procedury do znalezienia w FAQ.
  • Poziom 8  
    Nie moge nadać sobie uprawnień. Nie da się edytować tego.
  • Poziom 43  
    Poczatkujacydav napisał:
    Nie moge nadać sobie uprawnień.

Serdecznie dziękując za informację (bez której żyć bym nie mógł), wskazuję jednocześnie, że mogłeś ją sobie darować, bo w takim kształcie nic nie wnosi. - A ja nie będę zgadywał czy to wersja systemu, czy typ konta, czy kwestia "ptaszka" uniemożliwiają Ci coś co jest standardem.

PS.
    Żeby zaraz się nie okazało, że EFS się kłania, bo wtedy Linux Live też nie pomoże (pomóc za to miałby szansę program, którego nazwę sam parę razy wymieniałem na forum).