Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie dachu przed rysowaniem lakieru przez magnetyczną antenę CB

bizon_126 29 Sty 2012 17:22 7644 11
  • #1 29 Sty 2012 17:22
    bizon_126
    Poziom 29  

Witam
    Nabyłem w ostatnim czasie CB radio i antenę na magnes CB TTI x14s
    Problem to że jeżdżę samochodem rodziców i są uczuleni na punkcie tego auta [corsa C 2004 r]
    Obawiają się ze antena porysuje lakier na dachu.
    Nie podróżuję szybko max 100 km/h tak że raczej nie od padnie.
    Antena posiada na sobie podkładkę gumową.
    Myślę nad naklejeniem foli.
    Antena będzie jeździć na co dzień na aucie.
    Jest to auto j.w. wspomniane tak więc antena na stałe odpada.
    Naczytałem się na forum o podkładkach magnetycznych i innych cudach.
    Proszę o pomoc.

0 11
  • #2 29 Sty 2012 17:23
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kabel też ładnie lakier rysuje.

0
  • #3 29 Sty 2012 18:12
    bc211
    Poziom 30  

bizon_126 napisał:
    obawiają się ze antena porysuje lakier na dachu
    Bardziej bym się obawiał o wżery wynikające ze zmiennych warunków atmosferycznych, który potrafi zostawić po sobie "magnesówka" pozostawiona na dachu w tym samym miejscu, przez dłuższy czas. Zostaje ślad, którego nie da się zmyć.

0
  • #4 29 Sty 2012 18:54
    SadekMB
    Poziom 15  

Wiadomo że bardziej porysuje lakier przewód niż magnes bo magnes nie jest w ruchu cały czas jak przewód. Ja do osłony magnesu mam tylko gumę (jak koledzy pisali po niej też jest ślad) a przewód poprowadziłem za pomocą: http://allegro.pl/przyssawki-przyssawka-termometr-rodz1sr0-5-1i-1-3-i20827575.html .
    Autko też z 2004 tylko ja nie zwracam uwagi na każdą ryskę (nie znaczy że nie dbam).

Regulamin pkt 3.1.18 . [SP5ANJ]

0
  • #6 29 Sty 2012 21:08
    bc211
    Poziom 30  

Jak się tatuś boi o lakier to niech sobie sam antenę zakłada i zdejmuje. Ja w swoim oplu dociąłem jeszcze taki kawał solidnej, grubej gumy co się docina z niej chlapaki do błotników ursus i wcale nie widzę różnicy w zachowaniu anteny że gruba guma. Każdy preferuje swoje rozwiązania jest folia co się ją nakleja na dach ale tutaj też byłbym sceptyczny czy potem jak ją odkleisz to pozostaną wżery na obrzeżach. W ogóle to może sobie sprawdź najpierw czy opcja z magnesówką wypali bo w tej korsie jest okrągły dach...Alan 42 multi + adapter do zapalniczki załatwi sprawę strachliwego tatusia. Montaż/demontaż, czas: 5 sekund :D

-1
  • #8 29 Sty 2012 23:26
    gregorio27
    Poziom 31  

Cytat:
    Jak antena na magnes nie odpali to co wtedy?
    Uchwyt bagażnikowy albo dziura w dachu, ludziska dlaczego się boicie profesjonalnego montażu "na stałe". Takie autko zawsze się sprzeda!

0
  • #9 29 Sty 2012 23:58
    bc211
    Poziom 30  

Tylna kalpa-uchwyt, podkładam gumę docinając ładnie-pięknie nożyczkami, 2 ślady po śrubkach w niewidocznym miejscu.

Zabezpieczenie dachu przed rysowaniem lakieru przez magnetyczną antenę CB Zabezpieczenie dachu przed rysowaniem lakieru przez magnetyczną antenę CB

Trzeba dobrze zabezpieczyć kabel żeby się nie złamał.

0
  • #11 31 Sty 2012 22:05
    zygfryd.W
    Poziom 20  

Ja mam po prostu na gumie a kabel wciśnięty pod uszczelkę, cordoba 1997r .
    Myślę nad daniem anteny 2 w jednym czyli radio plus CB tylko wszystkie są strasznie krótkie:/ może o takiej pomyślisz?

0
  • #12 31 Sty 2012 23:45
    Novile
    Poziom 33  

bizon_126 napisał:
    Jak antena na magnes nie odpali to co wtedy?
    To nic się nie stanie. A posłuchaj kolego , zobacz sobie na antenki ( wiem, że mnie zaraz ktoś zakrzyczy ale te anteny mają paramtery pracy nawet lepsze od wielu magnesowych "ogryzków"!) klejone na szybę autka- ot chciaż by jak Delta 880. Do powinno cię zadowolić. Żadnych dziur, kabli po wierzchu auta i żadnych rysek ,a praca całkiem - całkiem. Tylko od razu ci powiadam - montuj ją tylko na szybę przednią i to w prawy górny róg! Kable w słupku pod plastikiem. Antenka łatwo się odkręca przed myjnią , jedna śrubka i potem to samo z montażem. Najlepszy wariant dla twoich wymagań!

1