Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv 46 cali z przeglądaniem internetu?

Drom2 29 Sty 2012 17:44 2895 4
  • #1 29 Sty 2012 17:44
    Drom2
    Poziom 2  

Witam,

Dotychczas miałem do czynienia głównie z telewizorami kineskopowymi ;p ale wraz z nowym mieszkaniem przyszedł czas na zmianę sprzętu. Dwa dni spędziłem na zdobywaniu wiedzy na temat nowoczesnych telewizorów – LCD, pdeudoLEDowych i plazm, przeczesywałem sieć czytając fora, opinie, strony producentów, testy i porównania, jednak od przybytku niestety głowa boli, bo oferta producentów jest olbrzymia, a ja niestety nie znalazłem odpowiedniego modelu za przystępną cenę ;)

Zwracam się więc o pomoc do ekspertów, bo z pewnością coś przeoczyłem :)

Odpowiadam na pytania pomocnicze:

odległość od ekranu ? 2,5 metra
    jak słońce świeci w pokoju ? Okno balkonowe od zachodu, telewizor na ścianie prostopadłej (południowej)
    Jak duży jest pokój ? Mały, jakieś 10 m2, ale „otwarty” (wschodnia część) i połączony z aneksem kuchennym
    jaki masz obecnie telewizor? Żaden, wcześniej 21 cali
    jakie programy najczęściej oglądasz? - sport, discovery, animal
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? Wieczór + weekendy
    wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? Bez oświetlenia
    wolisz obraz ostry czy łagodny ? Wyrazisty :)
    matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
    preferowana wielkość telewizora? Z racji dostępnego miejsca oraz chęci cieszenia się z HD 46 cali
    preferowana marka ? Sharp, samsung, panasonic, ew. phillips; nie jestem zainteresowany sony i LG
    czego nie lubisz w telewizorach? Jak nie działa pilot ;)
    jakie urządzenia będą podłączone ?, Komputer, USB/dysk zewnętrzny
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? Trudno określić, powiedzmy, że po równo TV, internet, filmy z nośników zewnętrznych, komputer
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Na wprost i z boku (kuchnia)
    czy ważne jest wifi ? Byłoby idealnie, ale jeśli będzie się wiązało ze znacznym wzrostem ceny, to można połączyć się przecież kablem
    czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
    czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? JEDEN Z GŁÓWNYCH WARUNKÓW
    czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
    czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Oczywiście
    ma mieć 3D ? nie, nie interesuje mnie ten bajer
    ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie, zawsze można przez USB dyskiem się podłączyć się połączyć :)
    ma mieć tuner DVB-S ? nigdy nie wiadomo skąd będzie sygnał w przyszłości, więc dobrze by było, mieć pole manewru [DVB-T/C/S (MEPG4)]

jakimi złączami ? Standard bez szaleństw, USB, HDMi itd. :)
    jaki masz sygnał ? TV Max HD z UPC (jak już będzie telewizor ;p)
    ile programów HD ? Trochę ich jest w pakiecie ;)
    ma stać czy wisieć ? Stać
    jaka klasa cenowa ? Jak najniższa przy spełnianiu powyższych warunków ;) A tak na serio to wstępnie myślałem o max 3 tysiącach, jednak nie znajdując nic ciekawego, zwiększyłem budżet do 4... ale wszystko kwestią oferty – np. lepiej dopłacić parę zł z full led, czy time shift - wiadomo, że za dodatki kosztują :) Grunt, żeby spełniał oczekiwania :)

Reasumując:
    Poszukuję TV 46 cali full HD, min 100 Hz, nie mam określonego rodzaju (choć minimalnie skłaniałbym się ku plazmie - kwestią prądu się nie przejmuję, ale nie znalazłem odpowiedniej), koniecznie umożliwiający przeglądanie stron w internecie, na którym można oglądać filmy z nośników zewnętrznych, fajnie jakby był z WiFi, olbrzymim plusem byłby time shift z dyskiem w telewizorze lub nagrywaniem przez USB. Nie musi być superpłaski i lekki, 3D mnie też nie interesuje :)

Jedyny, który znalazłem i w miarę pasuje to Sharp LC-46LU824E, tylko że on nie jest full led, a i cena nie do końca atrakcyjna i raczej liczba sklepów oferująca uboga ;) Jest coś lepszego? Doradzicie, pomożecie? :) Szczególnie liczę na LOCOLOCO ;)

• #2 30 Sty 2012 10:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To już wiesz że w klasie 3000 zł bez szans na realizację potrzeb.
    Najbliżej spełnienia wszystkich Twoich marzeń jest Sharp 46LE 830 i z uwagi na mocne oświetlenie pomieszczenia to nic lepszego nie dostaniesz. Inne modele będą Cię irytować aż w końcu wzorem innych ludzi o podobnych warunkach zwrócisz się w takim kierunku.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-shar...e830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
    Dodatkowo masz mały input lag, masz extra skalowanie SD, dużą płynność.

Do porównania Toshiba 46YL 863 - ale to nie ta klasa cenowa :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/77864-to...00-hz-active-motion-rate-pro-led-32-test.html
    Musiałbyś dopłacić 1000 zł

• #3 30 Sty 2012 17:14
    Drom2
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź, firmy Toshiba jednak bym nie chciał, mam złe doświadczenia, choć akurat nie z telewizorami.

Dzisiaj zastanowiłem się, głównie nad finansami ;) i w zasadzie jeśli podłączy się przez HDMI komputer z tv, to opcje przeglądania internetu w telewizorze, WiFi, czy oglądania filmów z USB stają się zbędne i możnaby z nich zrezygnować.

Ostatecznie kwestia time shiftu nie jest też kluczowa, a satelity na razie nie planuję, więc zostaje pytanie co w takim razie w tej sytuacji z 46 cali by było godne polecenia w rozsądnej cenie (max 3,5 tys.)

Rozumiem, że przy moim świetle plazma (np. Panasonic TX-P46G30E - tylko co z tym buczeniem :/) nie jest polecana? Po researchu znalazłem z ledów: Sharp LC46LU630, Samsung UE46D5500, Phillips 46PFL5606H). Coś z tego się nada, czy coś innego lepiej? Sharp z quattron (Sharp LC-46LE810E) jest już trochę drogawy...

• #4 30 Sty 2012 22:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 22 Lis 2014 14:49
    Dominika82
    Poziom 6  

Witam
    Bardzo proszę o pomoc. Zakupiłam przez internet dekoder Netia N 5200 i nie było w zestawie kabla mini din 9 euro, który jest mi niezbędny do podłączenia pod telewizor. Czy wie może ktoś gdzie można kupić taki kabel. Bardzo proszę o pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME