Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontroler Hot Swap z cyfrowym monitorem szyn zasilania i interfejsem PMBus

ghost666 29 Sty 2012 19:00 777 0
 • Kontroler Hot Swap z cyfrowym monitorem szyn zasilania i interfejsem PMBusADM1075 jest kompletnym kontrolerem Hot Swap do aplikacji ujemnego napięcia z wbudowaną możliwością cyfrowego monitorowania stanu zasilania. Umożliwia to stworzenie układów pozwalających na przyłączanie i odłączanie na gorąco układów do zasilania -48V. Dodatkowo układ posiada nie tylko wbudowane zabezpieczenie nadprądowe, które może być dowolnie konfigurowane, ale także zabezpieczenie przeciwprzepięciowe chroniące przed zwarciem szyn. Układ monitoruje stan szyn zasilania, co zabezpiecza także przed napięciem poza ustalonym limitem - zarówno dodatnim, jak i ujemnym.

  W typowej aplikacji układ funkcjonować może z napięciami od -35V do -80V i z uwagi na oporowy pomiar prądu charakteryzuje się doskonałą odpornością na skoki napięcia. Zakres pracy układu jest tak elastyczny, gdyż za konfigurację odpowiedzialny jest zewnętrzny opornik pomiarowy. Układ produkowany jest w wersji 25mV lub 50mV, co w połączeniu z doborem odpowiedniego opornika pomiarowego ustala zakres napięć i prądów pracy urządzenia. Pozwala to na precyzyjną regulację progów napięć. Prąd płynący przez szynę zasilania kontrolowany jest przez zewnętrzny tranzystor FET, sterowany przez układ ADM1075. Układ posiada także wbudowany sterownik soft start, który może zostać uaktywniony poprzez dołączenie zewnętrznej pojemności do układu (która steruje stałą czasową soft-startu).
  the soft start (SS) pin.

  Układ produkowany jest w obudowie TSSOP o 28 wyprowadzeniach i został wyceniony na $4,99.szt. przy zakupie co najmniej 1000 sztuk.
  Źródła:
  http://www.analog.com/en/power-management/hot-swap/adm1075/products/product.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9415 postów o ocenie 7049, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Osprzęt kablowy