Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Driver przetworników ADC o jednostkowym wzmocnieniu i zredukowanym poborze mocy

ghost666 29 Sty 2012 19:23 639 0
 • Driver przetworników ADC o jednostkowym wzmocnieniu i zredukowanym poborze mocyAnalog devices wprowadził do produkcji w tym miesiącu nowy układ precyzyjnego wzmacniacza różnicowego o zmniejszonym poborze mocy i jednostkowym wzmocnieniu. Układ oznaczony jako AD8476 ma sterować przetwornikami ADC z wejściem różnicowym, w aplikacjach gdzie krytyczne jest niskie zużycie energii. Układ posiada wbudowane precyzyjne oporniki, które pozwalają mu pracować ze wzmocnieniem wynoszącym 1. Integracja oporników w strukturze układu pozwala na jego precyzyjne laserowe wytrymowanie w fabryce. Oznacza też, że dryft wzmocnienia wynosi zaledwie 1 ppm/°C.

  Układ zasilany może być symetrycznym napięciem do ±10V, typowo zasilany jest ±V. Przy pracy z tym napięciem pobiera zaledwie 330 μA. Wejścia układu wyposażone są w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, które pozwalają układowi przeżyć spotkanie z napięciem o 18V wyższym od zasilania. Oznacza to sygnały do ±23 V przy standardowym zasilaniu.

  AD8476 doskonale współpracuje z przetwornikami SAR, Σ-Δ oraz ADC w architekturze pipeline. Wysoki maksymalny prąd wyjściowy układu oznacza iż może on sterować bezpośrednio pojemnością wejściową wielu układów ADC z minimalnym błędem. Inaczej niż w większości układów driverów przetworników ADC, ten wzmacniacz charakteryzuje się wysoką precyzją. Offset napięciowy na wyjściu wynosi zaledwie 200 μV, a szum 39 nV/√Hz noise. Zniekształcenia harmoniczne są także bardzo niewielkie - −102 dB THD + N przy 10 kHz. Dzięki tym parametrom układ doskonale współpracuje z przetwornikami ADC o rozdzielczości 16 bitów i szybkości do 250 kSPS.

  Układ produkowany jest w niewielkiej obudowie MSOP z ośmioma wyprowadzeniami. Producent wycenił go na $1,99/szt. przy zakupie co najmniej 1000 sztuk układu.
  Źródła:
  http://www.analog.com/en/specialty-amplifiers...ntial-amplifiers/ad8476/products/product.html