Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

grzejnik panelowy stalowy pojedyńczy (jak odpowietrzyć)

wnyku 29 Sty 2012 20:34 4099 4
  • #1 29 Sty 2012 20:34
    wnyku
    Poziom 11  

Witam, jak w temacie mam w instalacji grzejnik panelowy z PRLu do niedawna grzał w całości ostatnio grzeje 10% objętości. Karykaturalnie to wygląda tak:
    woda wpływa górą przepływa przez 3 przegarbowania od brzegu i wypływa odpływem. Czy jest możliwe, że się zapowietrzył i czy takie zapowietrzenie w pionie grzejnika jest możliwe? Nie jestem znawcom ale chyba powietrze unosi się do góry w naczyniu.
    grzejnik panelowy stalowy pojedyńczy (jak odpowietrzyć)
    Czy odpowietrzenia się tak: Nie zakręcając zaworu dolotowego odkręcamy powoli śrubunek przy odpływie? Pozwalając wypłynąć wodzie z powietrzem.
    Czy zakręcamy dolot i odkręcamy śrubunek za dolotem?
    Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję

0 4
  • #2 29 Sty 2012 20:38
    Zocha24
    Poziom 21  

Odkręcasz zaworek od odpowietrzania na końcu kaloryfera i spuszczasz wodę aż do momentu gdy zacznie lecieć woda bez powietrza, zakręcasz zaworek i dopuszczasz wody do systemu.zaworu od kaloryfera się nie zakręca

0
  • Pomocny post
    #3 29 Sty 2012 20:42
    12gucio
    Poziom 20  

Witam!
    Zakręć zawór odkręć śrubunek jak przestanie uchodzić powietrze ponownie zakręć.Przyda się wiadro i ścierka.

0
  • #4 29 Sty 2012 21:17
    wnyku
    Poziom 11  

oczywiście Zocha24 nie doczytał mojego tematu (gdyby w tym grzejniku był odpowietrznik to bym nie pisał na forum) :-)
    12gucio leci pomógł, dokładnie o to mi chodziło grzejnik grzeje aż miło.
    W sumie można by dać taki temat jako tutorial bo po Google i elektrodzie nic o tym nie znalazłem.
    PS. odkręcając śrubunek powietrze uchodzi jak z odpowietrznika. Czy tam jest właśnie ten mechanizm odpowietrzający czy to tylko takie moje złudzenie?

0
  • #5 29 Sty 2012 21:23
    duddy
    Poziom 21  

Nie nie ma powietrze uchodzi do górnego punktu, którym w tym przypadku jest śrubunek.

0
  Szukaj w 5mln produktów