Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys BEFW11S4 + Modem ADSL D-link DSL-300T

22 Gru 2004 15:15 1349 1
  • Poziom 11  
    Mam te urządzenia skonfigurowane dla neostrady.
    1. Najpierw sam modem podłączam poprzez kabel Ethernet do karty sieciowej w komputerze (karta ma włączone automatyczne przydzielanie adresu IP). No i pojawia się sieć Internet.
    2. Następnie wyjście modemu odłączam od karty sieciowej w komputerze i podłączam do gniazda WAN Linksysa BEFW11S4.
    3. Jedno z wyjść Ethernet BEFW11S4 łączę z kartą sieciową w moim komputerze. No i net też się pojawia ale nie zawsze od razu.

No i wszystko chodzi. Jednak jest problem, gdy odłączy się zasilanie linksysa albo jednocześnie modemu i linksysa. Wtedy długo trzeba czekać aby Linksys zsynchronizował się z modemem. Sieć lokalna działa, ale nie ma neta. Wtedy muszę wykonać czynności począwszy od punktu nr 1.

Nie wiem co trzeba ustawić w BEFW11S4? Modem jak i Linksys mają włączone serwery DHCP. Linksys oprócz tego ma ustawiony Statyczny Routing.
  • Poziom 11  
    Zmieniałem kombinowałem i sam doszedłem do odpowiedzi na moje pytanie. Okazało się , że należy modem ustawić w tryb: Bridge. Linksys loguje się do Neostrady protokołem PPPoE ( zaznaczona opcja: Keep allive: Redial period 30s). No i teraz po włączeniu zasilania obu urządzeń, połączenie nawiązywane jest automatycznie :-)