Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oświetlenie roweru dynamo-aku.6V 4.5Ah

krzysiek 782 V 29 Sty 2012 23:06 1961 0
    krzysiek 782 V
    Poziom 1  
    Jadąc rano po ciemku rowerem myślałem co tu by zrobić żeby nie wpaśc w kolejna dziure,dynamo słabo daje przy małych predkosciach wiadomo,zacząłem więc szukac jakiegos aku....no i sie doczekałem,wpadł mi w reke aku.6V 4,5A/h od lampy awaryjnej co daje dobry rezultat, jako że zasilam tym oryginalne lampy w rowerze,(żarówki 2,4W i 0,6w a sam aku daje mi ponad 20W) Nie jest to jakis wypas,ale w ciemnościach jest sie widocznym i widze w miare po czym jade) aku został zainstalowany na gornej rurze ramy z racji że jest długi ok30cm,do całosci dołączyłem przełacznik, aku-dynamo,tak wiec mam zawsze awaryjna opcje,do tego dołozyłem bateryjne przednie ledowe,..po 2 dniach poszła elektronika :P tak wiec rozebrałem cała i złozyłem tak ze ma 2 funkcje zamiast 4( chińszcyzna:p) za to tylna to upchany pasek 3led na 12V zasilany z 9Vw odblasku(oczu nie wypala ale zawsze jest w razie co no i funkcja odblasku pozostała co mi sie podoba) W przyszłsci myśle nad zbudowaniem lampy w oparciu o ledy(czytałem o Cree 3W moze mi ktos cos doradzi),jeśli chodzi o czas jaki swieci mi obecna instalacja to uzywam jej juz tydzien przez ok 30min jazdy rano,i nie ładowałem jeszce a rower stoi pół dnia na mrozie,co jest zasługa nadwyżki mocy aku .