Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 1.4 8V za niskie obroty, gaśnie na zimnym silniku

30 Sty 2012 09:57 5167 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam Astrę F 1994r 1.4 8V C14NZ . Auto posiada instalacje LPG od 5 lat.
    Mam taki problem ze auto gaśnie na zimnym silniku gdy spada z obrotów powyżej tak 2,5-3 tyś czyli gdy jadę i wcisnę sprzęgło z właśnie takich obrotów to auto zgaśnie lecz gdy dochowuje na biegu a obroty spadną do ok.1,5 tyś to auto nie zgaśnie lecz obroty spadną do ok.500 i tak się utrzymują. W aucie nie działa mi chyba ssanie ponieważ przy odpalaniu rano gdy temperatura jest poniżej 4stopnni Celsjusza auto odpala lecz utrzymuje cały czas obroty na graniczy 250-350 na/min.Zdarza się ze auto odpali i za chwile obroty tak spadną ze aż zgaśnie.Auto tez wolno reaguje na wciśniecie gazu gdy ma takie niskie obroty i gdy wciśnie mu się gaz w podłogę to wolno się wkręca i słychać "buczenie" z filtra powietrza.
    Gdy temperatura wody wzrośnie tak powyżej tego niebieskiego pola auto już lepiej trzyma obroty i czym wyższa temperatura tym lepiej. Co możne być przyczyna? . W aucie niedawno czyściłem silnik krokowy.Na LPG tez na zimnym gasnie . i jeszcze jedna sprawa, w aucie płyn zimowy w układzie chłodzenia na -35 stopni jest go prawidłowa ilość , czujnik temperatury pokazuje 90 a ogrzewanie działa słabo.Z środkowego tunelu to wiem ze leci zimne ale z bocznych leci letnie na wszystkich pozycjach szybkości co jest przyczyna?U kolegi w takiej samej astrze tylko 1.6 gdy temperatura wynosi 90 stopni to leci tak gorące powietrze ze aż parzy. Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam .
  • Poziom 24  
    Z twojej opowieści wynika ,że masz trochę roboty do wykonania przy swoim silniku :idea: ,kiedy wymieniałeś świece przewody WN ,kopułke palec ...itd czy czyściłeś to choćby kiedyś :?: ,sprawdz uszczelki pod filtrem i przewody pod ciśnieniowe jest tego sporo do sprawdzenia i zapewne część z tego do wymiany na nowe ,z nagrzewaniem to nagrzewnica może być zamulona i warto ją przepłukać w pierszej kolejności skoro temperatura jest taka jak piszesz :idea: termostat widocznie działa ale czy wentylator się włacza :?: :idea:
  • Poziom 10  
    wentylator się nie włącza bo jak załapie wyższa temperaturę to otwiera się termostat i temperatura spada mówimy o okresie zimowym w lato wentylator działa.przewody i swiece rok temu .kopułka i palec czyszczona jakiś miesiąc temu było troche brudu ale bez tragedii.przewody podciśnieniowe sprawdzałem sa ok, ale filtr mam stożkowy.
  • Poziom 24  
    Wygląda ,że operacje czyszczenia należy powtórzyć wilgoć robi swoje i na nowo ustawić zapłon i załóż normalny filtr ,jak odpalasz na zimno to jakie masz obroty :?:
  • Poziom 10  
    a powiedz mi jak od nowa ustawić zapłon tak krok po kroku z góry dziękuje;) jak odpalę na zimnym to na benzynie ma tak 300 do 500 obrotów na lpg odrazu gaśnie