Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty z odpaleniem citroena III

terminal100 30 Sty 2012 10:18 1595 5
  • #1 30 Sty 2012 10:18
    terminal100
    Poziom 2  

Witam,proszę o radę,kupiłem niedawno citroena jumper 2,2 hdi 2007ri teraz podcza niskich temperatur niemożna odpalić :cry: .Wymieniłem filtr paliwa,świece żarowe,akumlator jest wsadzony nowy ztym,że 75Ah ale rozrusznik kręci i nawet na prostowniku.Zapali dopiero za 5-6 razem i to trzeba dłogo kręcić z gazem,
    niewiem co może być przyczyną,ciepły pali ,bardzzo proszę o radę, :?:
    zgóry dziękuję

0 5
  • #2 30 Sty 2012 12:00
    PCcepuk
    Poziom 19  

jezeli swiece wymieniłes, filtr paliwa również, aku kreci normalnie i mimo ze po zagrzaniu nie chce palic na zimnym to pozostaja jeszcze trzy mozliwości...

1.sprawdzic czy dawka paliwa na zimnym silniku jest ok?
    2.koncowki wtryskow leją przez co na zimnym ma kłopot z zaplonem
    3.sprawdzic kompresje w silniku....

z 2007 roku to i moze mies juz spokojnie 500tys km :)

0
  • #3 30 Sty 2012 12:20
    pigolek70
    Poziom 2  

możesz mieć jeszcze uszkodzony automat świec żarowych , automat może za szybko wyłączac , trzeba jeszcze sprawdzić czy swiece zarowe są odpowiedniego typu. Chodzi o szybkość grzania

Dodano po 3 [minuty]:

Przy dużych mrozach czasami warto 2 razy włączyc grzanie świec żarowych przed próba odpalenia

0
  • #4 17 Maj 2012 13:36
    marino68
    Poziom 8  

Kolego poradziłeś sobie z tym problemem? Bo ja mam taki sam teraz jak jest ciepło to auto odpala ale im zimniej tym gorzej . Świece sprawne ( w serwisie powiedzieli mi że do minus 20 ten silnik powinien odpalać bez świec), wtryski też serwis tylko wymyślał możliwe przyczyny, ale jakoś nie potrafili usunąć przyczyny. W końcu zrobiło się cieplej tak że auto po kilku próbach odpalało i zabrałem go z serwisu, ale za kilka miesięcy zacznie się to samo.

0
  • #5 17 Maj 2012 14:02
    terminal100
    Poziom 2  

Tak byłem na serwisie i widziaem,że wyciągneli lewą lampe i coś tam grzebali ponoć im paliło bezpiecznik i jakiś jeszcze czujnik na wale wymieniali ,6 godzin im to zajeło ale teraz pali normalnie,kontrolki świeć świeciły i gasły a świece nie grzały

0
  • #6 17 Maj 2012 14:09
    marino68
    Poziom 8  

dziękuje za odpowiedź

0