Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV - Tylna wycieraczka włącza się po włączeniu zapłonu

stacho5132 30 Sty 2012 10:42 4977 5
  • #1 30 Sty 2012 10:42
    stacho5132
    Poziom 12  

Witam mam taki problem z moją wycieraczką. Pewnego razu przestała mi działać myslałem ze spalił się silniczek wyjołem go rozebrałem napęd zobaczyłem mnóstwo syfu wyczysciłem to sprawdziłem ten silnik i okazało sie że jest dobry usterkę znalazłem pomiędzy klapą bagażnika a dachem w tej gumowej opasce pękł jeden kabelek właśnie od silniczka naprawiłem to i teraz silnik działa normalnie oprócz tego ze gdy przekręce kluczyk w stacyjce to wycieraczka włącza się robi z 10 cykli a gdy się wyłączy to nie w jednym miejscu czyli w poziomie tylko gdzie popadnie, gdy ją włączę na włączniku i zaraz wyłączę to ona znowu z 10 cykli zrobi i wyłącza się gdzie chce Pomóżcie

• #2 30 Sty 2012 10:44
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Uszkodzony tranzystor w elektronice silnika.
    Było 1765465 razy na elektrodzie.

• #3 30 Sty 2012 10:50
    stacho5132
    Poziom 12  

ale czy powodem tego uszkodzenia jest również to ze po włączeniu zapłonu ona się załącza

• #4 30 Sty 2012 11:07
    Gienek
    Poziom 35  

Tak, bo dopiero po włączeniu zapłonu podawane jest napięcie na sterowanie dodatkowymi elementami wyposażenia elektrycznego (zabezpiecza przed przypadkowym rozładowaniem akumulatora).

• #5 30 Sty 2012 13:29
    stacho5132
    Poziom 12  

no tak ale jesli mam przy kierownicy wyłączoną tylną wycieraczkę i włącze zapłon to czy tam idzie joż napięcie bo na to by wyglądało przy kierownicy mam wyłaczone włączam kluczyk a wycieraczka się załącza. Skoro to tranzystor to jak się dowiedzieć który własnie wyjąłem elektronike silniczka jest tam kilka małych tranzystorów jak je sprawdzić mam w domu dość dobry miernik

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Przed chwilą pogrzebałem w tej elektronice nic szczególnego nie robiłem poprawiłem luty i tyle i efekt jest taki ze wycieraczka zatrzymuje się w tym miejscu co powinna juz nie byle gdzie i nie wymachuje po 10 razy tylko jeden raz chwila przerwy i znów tylko ze cały czas pozostał problem właczenia sie przy przekręceniu kluczyka w stacyjce po przekręceniu klucza robi jedno machnięcie i zatrzymuje się

• #6 11 Lut 2016 08:50
    skartabel
    Poziom 11  

Moi drodzy kochani elektrodowicze, w google to własnie ten watek znalazłem :)
    Dziękuję za odpowiedzi bo własnie mam ten sam problem

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo