Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejniki FerroTherm Plus Easyvent typ 22(DK)

hillstrider 30 Sty 2012 11:38 2807 7
  • #1 30 Sty 2012 11:38
    hillstrider
    Poziom 2  

Witam

Mam problem z grzejnikami jak w temacie. Mieszkam w bloku , prawdopodobnie na samym koncu linii ciepłowniczej. Mieszkanie polożone jest na parterze , więc nikt mi " nie zabiera" ciepła. Problem polega na tym , że grzejniki panelowe w mieszkaniu albo są ledwo letnie albo nie grzeją wcale. Grzejniki odpowietrzane. Rurka doprowadzające wodę jest letnia a odprowadzająca całkowicie zimna. Sam już nie wiem co mam robić. Próbowałem regulować nastawy wstępne na grzejnikach ale nic to nie dało. Nastawy maja zakres od 1 do 6 w tym na 3 i 6 jest wcięcie. Spuszczalem wodę z grzejnika aby go odmulić i woda leciała gorąca i kaloryfer zaczął się od góry nagrzewać. Po chwili jednak znów był zimny. Nic nie dawala rozmowa z pracownikami mieszkaniówki gdyż u nich na kotlowni wszystko niby jest dobrze. Proszę o pomoc gdyż od początku sezonu grzewczego mam w mieszkaniu zimno , zaledwie 18 stopni.

0 7
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 30 Sty 2012 19:06
    Polon27
    Poziom 15  

Bracie, zakładając że nastawy regulowałeś na max i ze zawory odcinające są w pełni otworzone, to pozostaje ci pogrzebanie w regulatorze węzła (połączenie twojej instalacji z instalacja "pecu"). Zazwyczaj jest tam jakiś pogodowy Danfoss ECL lub coś takiego. Dopiero teraz, jak trzasnęło mrozem, możesz nieco odczuć zwiększenie temperatury na grzejnikach. Jeżeli tak jest, to masz przyczynę. Pozmieniaj parametry regulatora po uprzednim przestudiowaniu instrukcji i jazda. Oczywiście pamiętaj, że taka jazda będzie się również odbywała z walizką do kasy ciepłowni.

0
  • #3 02 Lut 2012 12:21
    hillstrider
    Poziom 2  

Probowałem juz wszystkiego. Sytuacja jest nastepujaca : mieszkam na parterze , nademna mieszka jeszcze jedna rodzina a nad nimi stoi puste mieszkanie...niezamieszkałe. Sugerowano mi abym dostal sie do tego mieszkania i odpowietrzył w nim kaloryfery ale mieszkaniówka nie chce udostępnic kluczy pod pozorem , że będą musieli puścić tam wodę i , że będą mieli potem problemy. Ja u siebie próbowalem juz wszystkiego. Odpowietrzałem , przepłukiwalem grzejniki i nic. Przy spuszczaniu wody z grzejników woda leci gorąca ale po zakręceniu i odpowietrzeniu grzejniki natychmiast robią się zimne. Rurki dopływowe i odpływowe także są zimne. Jedyny grzejnik w mieszkaniu , ktory grzeje znajduje się w łazience.
    Od początku okresu grzewczego tylko przez 3 dni Bożego Narodzenia grzały normalnie wszystkie. Płacę 230 zl. miesięcznie za ogrzewanie ktorego nie mam. Mieszkanie jest własnościowe , bezczynszowe i w spółdzielni powiedzieli mi , że mam sobie sam na własną rękę wymienić albo grzejniki albo głowice w nich. Już nie wiem co mam robić a płacić muszę. W pokojach mam po okolo 17 stopni a za oknem minus 20 !! Pomocy co mam robić !

Dodam , że ani razu nie słyszalem aby w moich grzejnikach przepływała woda...żadnego szumu..cisza

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #4 02 Lut 2012 14:02
    pablowp1
    Poziom 22  

A sprawdzałeś nastawę zaworu termostatycznego, tego pod głowicą termo. może tam jest minimalna nastawa i to powoduje brak przepływu przez grzejniki. Masz tam taki pierścień z cyferkami, chwyć palcami odciągnij id zaworu i nastaw na największą wartość wyrażoną w cyfrach Jak dla mnie to wygląda na to że problem tkwi w domowej części instalacji, czyli grzejniki, zawory i pozostałe ustrojstwa, które masz zamontowane w mieszkaniu. To, że na 2 piętrze nikt nie mieszka nie ma negatywnego wpływu na ogrzewanie twojego mieszkania, powiedziałbym, że wręcz odwrotnie.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Lut 2012 19:28
    Polon27
    Poziom 15  

Kolega pisał że nastawę już regulował. Jakoś mi to wygląda na blokadę powrotu. Jak wodę spuszczasz z grzejnika to płynie ona przecież z zasilania gorąca. Zawory powrotne sprawdź jeszcze raz (na fotce akurat pod tym grzejnikiem są odkręcone- jeśli są kulowe), zawory przy rozdzielaczu (niektórzy fachowcy lubią je tam montować w tanich rozdzielaczach), szukaj zaworów na głównej rurze odcinających wszystkie grzejniki (u mnie w okolicach jest przyjęte, że robi się odcięcie wszystkich grzejników w celu grzania ciepłej wody latem oprócz łazienkowego, który u Ciebie grzeje). Może to są prozaiczne porady ale niestety czasem się zdarza takie niedopatrzenie (zupełnie niedawno jechałem ze 25 km w jedną stronę aby tylko otworzyć przypadkowo niecałkowicie zamknięty zawór kulowy przez klienta). Ostatecznie może być jakiś zator w powrocie z instalacji (kamyk, zwitek pakuł itd.). Trzeba będzie go znaleźć odkręcając śrubunki po kolei na instalacji i sprawdzając jak leci z nich woda. Uhh sam tego nie rozumiem o napisałem. Powodzenia.

0
  • #6 28 Wrz 2012 19:17
    artmix
    Poziom 9  

Pytano ... jaki masz system ? piony czy rozdzielacz w mieszkaniu ?? pewnie rozdzielacz z tego co tu widzę ??
    no i jak koega wcześniej pisał , trzeba zobaczyć nastawy kryzy na zaworach
    a może jak to się teraz robi w blokach , masz też i w mieszkaniu regulator temperatury ?? węzeł cieplny swoje a regulator swoje ;)

0
  • #7 14 Paź 2012 21:49
    cocos86
    Poziom 9  

czy problem udało się rozwiązać? mam bowiem praktycznie identyczną sytuację...
    -w pionie na klatce schodowej dwie rurki do mieszkania (zawory odkręcone),
    -w mieszkaniu rozdzielacz z 1 rurki na 2 rurki i to razy dwa - czyli dwie rurki rozdzielają się na cztery rurki - tu zawory motylkowe też odkręcone
    - standardowe grzejniki płytowe w 3 pokojach i drabinkowy w łazience
    - grzejniki odpowietrzone, oba zawory na dole grzejników (te na imbusy) odkręcone do oporu
    Sytuacja jak powyżej, grzejnik w łazience gorący, grzejniki w pokojach zimne... nie mam pojęcie gdzie tkwi problem
    W grzejniku drabinkowym obie rurki przyłączeniowe gorące, w grzejnikach w pokojach lewa rurka ledwo wyczuwalnie letnia, prawa zimna.
    W rozdzielaczu 1 - obie rurki ciepłe; 2 - jedna rurka letnia, druga zimna

Żona w ciąży chora, a deweloper jak zwykle "szybko" działa (tydzień otwierali pion z CO), więc proszę o pilną pomoc bo już coraz chłodniej się robi :(

0
  • #8 20 Paź 2012 12:48
    artmix
    Poziom 9  

hmmm sytuacja dziwna ale tak bywa . może brak regulacji w obiegach z rozdzielacza , no i nastawa pompy obiegowej w wężle cieplnym , powinna mieć odpowiednie podnoszenie i w charakterystyce stałej bo w takim układzie masz pod pinami w piwnicy zawory równoważące i potrzeby jest stały przepływ bez względu na ilość otwartych - rozdzielaczy grzejników

Dodano po 3 [minuty]:

sprawdż nastawy kryz przy zaworach grzejnikowych .. przeważnie te w mieszkaniach da się ręcznie lub kluczykiem nastawić :) zdejmij głowice termostatyczne i zobacz co się dzieje , i sprawdż nastawy, w zależności od producenta są tam symbole ....

Dodano po 5 [minuty]:

masz bezpośrednio z węzła czy macie (tak sądze) każdy swój wymiennik na korytarzu i ważne 1 czy 2 funkcyjny .. możliwe że brak regulacji a woda-ciepło płynie gdzie ma łatwiej
    pozdro

0
  Szukaj w 5mln produktów