Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar SL346X, nie przestaje grzać

serpenta 30 Sty 2012 12:02 934 4
  • #1 30 Sty 2012 12:02
    serpenta
    Poziom 8  

Witam, mam problem z pralką jak w temacie. Pralka najpierw grzała do oporu przy otwartym potencjometrze od temperatury (>0st) natomiast przy ustawionym zerze nie grzała. Potem potencjometr stracił opór w stronę zera i można nim było kręcić w kółko, od tamtej pory pralka grzała do oporu. Był wymieniony termostat na działający, z innej pralki i dalej jest to samo. Co to może w takim razie być? Pozdrawiam.

0 4
  • #2 30 Sty 2012 13:05
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.

serpenta napisał:
    Potem potencjometr stracił opór w stronę zera i można nim było kręcić w kółko, od tamtej pory pralka grzała do oporu.

Czy nowy termostat ma opór przy 0 stopni(brak blaszki na pokrętle lub rozłamane pokrętło). :cry:

0
  • #3 30 Sty 2012 13:18
    serpenta
    Poziom 8  

Również nie ma oporu na zerze. Chociaż poprzedni właściciel twierdzi, że w jego pralce miał.

0
  • Pomocny post
    #4 30 Sty 2012 13:30
    Mekkus
    Poziom 20  

Wyjmij pokrętło od termostatu i zobacz czy jest blaszka w gnieździe pokrętła i czy jest całe.

0
  • #5 30 Sty 2012 16:37
    serpenta
    Poziom 8  

Sprawdziłem i okazało się, że pokrętło jest uszkodzone, tzn. jedna z podpórek, którą była ograniczona ta blaszka jest ułamana. I dlatego w ogóle nie skręcało się temperatury, tylko samą tarczę... Puściłem pralkę na skręconym ręcznie termostacie i wszystko działa dobrze. Dzięki za rozwiązanie! :)

0