Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Vectra 1.8 b貫dy p0340 p0100 przep造wka czujnik po這zenia wa趾a

30 Sty 2012 12:06 7004 15
  • Poziom 14  
    Witam, mam vectre w kt鏎ej po podpieciu wywalilo blad p0340 i p0100. Ten pierwszy to od czujnika po這瞠nia w趾a rozrzadu a ten drugi to od przeplywki. Czujnik wa趾a wymieni mechanik (za這穎ny orygina) a b豉d dalej jest. Wiazka kt鏎a idzie od czujnika by豉 juz kiedys przecieta i lutowana, lecz sprawdzalem opory i wszystko sie zgadza. Co do przep造wki to zam闚i貫m druga, gdyz op-com pokazywa brak napiecia na niej a miernikiem sprawdza貫m i nby這 ok, poza tym mia豉 wy豉mane 2 blaszki. Zastanawiam sie czy z tym czujnikem to nie bedzie komputer. Pozdrawiam

P.s sprzet jaki mam to op-com
  • Poziom 27  
    Witam
    Nie napisa貫 jaki masz silnik, sterownik. Je郵i sterownik to hybryda to najpewniej on jest problemem.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 14  
    Panowie spokojnie i bez nerw闚. Myslec potrafie i wymienilem przeplywke i tego problemu sie pozbylem. SIlnik to 1.8 115koni, steronik simtec 56.5. Oscyloskop podinalem i jest ok. Ale zastanawia mnie jeszcze ten przeciety kabel od tego czujnika, polutoealem wszystie kabelki oprocz tej folii dookola co idzie.
  • Poziom 14  
    komputer dzis wykluczylem bo podlozylem drugi i jest to samo czyli p0340
  • Poziom 27  
    No to pozostaje wi您ka, zak豉daj帷 瞠 czujnik jest sprawny. Pisa貫m ju o tym przy okazji innych moich post闚 瞠 jest dost瘼ny zestaw naprawczy dla tej wi您ki.
  • Poziom 14  
    zamykam temat trzeci komp dopiero pomog ale dzia豉. dzieki wszystkim za odpowiedzi
  • Poziom 12  
    a ja mam ten sam problem co kolega i niestety nie mog go rozwi您a sam, dlatego prosz o porad dlaczego sinusoida na czujniku u mnie ma 1150 hz skoro ma by 666, wymieni貫m oczywi軼ie ju dwa czujniki wa趾a i jeden wa逝 , komputer te zmieniony , wi您ka sprawdzona i nie widze usterki oczywi軼ie je郵i czegos nie pomin掖em . Prosz o pomoc m鎩 tel 601 577 015 oddzwonie oczywi軼ie . Pozdrawiam
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 12  
    po w陰czeniu zap這nu i w czasie pracy silnika
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 12  
    taka sinusoida jest juz w sterowniku tak瞠
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 12  
    posuguje sie autodata , jest opisane , sprawdza貫m oscyloskopem i miernikiem, rezystancje czujnika sprawdzana setki razy , ale co ciekawe to dwa czujniki wa逝 sie zepsu造 po godzinie albo dwuch pracy, oczywiscie by造 to orygina造 , natomiast chinska podr鏏ka dzia豉 na razie i posiada paramaery natomiast b陰d pozostaje

Dodano po 4 [minuty]:

zrobi chyba prace dyplomow , ale na razie brak mi pomys堯w , nie brak determinacji,

Dodano po 6 [minuty]:

zda瘸 sie ze po tygodniu jak odpale samoch鏚 wszysto jest dobrze , brak b喚dow , po nagrzaniu silnika ok 3 min pojawia si b陰d wa趾a, po jeszcze d逝窺zym nagrzaniu sporadycznie pojawi sie b陰d ze przep造wka podaje za niskie napi璚ie , ok 5 kg/h , normalnie ma 10-12 kg/h

Dodano po 3 [minuty]:

dlaczego zepsu造 si dwa czujniki wa趾a????

Dodano po 1 [minuty]:

dlaczego zepsu sie komputer??? Strach kupowac nast瘼ne rzeczy bo to wszystko p鎩dzie do kosza !!!!!!!

Dodano po 8 [minuty]:

rezystancja czujnika 1-3 13ohm 2-3 0,7 ohm 2-1 12,5 ohm w temperaturze pokojowej

Dodano po 4 [minuty]:

b陰 czujnika pojawia sie po zapaleniu silnika tylko !!!! przy w陰czonym zaplonie nie pojawia sie wiec nie jest to b陰 sta造, o ustawieniach faz rozrz康u mi nie piszcie bo to przerobione ze 20 razy a nawet pr鏏owa貫m zmienia o jeden z帳 w jedn i w drug i to te nic nie zmienia . SAmoch鏚 robie drugi miesi帷 mog robi njast瘼ne dwa ale jakie pomys造 ???????
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 12  
    b陰d P0340-8 diagnoza tech 2 - nieprawid這wy sygna czujnika wa趾a rozrz康u