Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark C736DN, blokuje papier w nagrzewnicy

30 Sty 2012 18:21 1766 10
  • Poziom 12  
    Witam.
    Problem jak w temacie. Po dotarciu kartki do nagrzewnicy wyłączany jest przesuw papieru. Skutkuje to gnieceniem kartek przy wejściu nagrzewnicy.
    Sprawdzałem nagrzewnicę, mechanicznie nie ma problemu, jak kręcę silnikiem to papier wysuwa. Sprawdzałem czujnik w nagrzewnicy - na płytę główną dochodzi odpowiedni sygnał (0V brak kartki w nagrzewnicy, 5V kartka dotarła).
    Spotkaliście się z takim objawem? Jakieś sugestie?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    A czy na kartkę nałożony jest obraz?Może masz coś z czujnikiem lub elektrosprzęgłem na rejestracji.Dzieje się to na każdej kartce czy może na którejś z wielu?
  • Poziom 12  
    Dzieje się to na każdej kartce.
    Obraz jest, chociaż utrwalony tylko na pierwszych centymetrach.
  • Poziom 12  
    Czy możliwe że nastąpiło uszkodzenie softu drukarki?
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Próbowałem "oszukać" czujnik w nagrzewnicy, odpiąłem oryginalny i podawałem sam stan papieru. Niezależnie kiedy zmienię stan czujnika, czy przed dotarciem rzeczywistej kartki do nagrzewnicy, czy też twierdząc że papier nie dotarł, nic się nie zmienia. Nie ma też znaczenia czy drukuję z komputera czy z menu.
    Czy ma ktoś serwisówkę do niej, lub schemat płyty głównej?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Z tego co pamiętam to nagrzewnica w tym modelu ma własny silnik napędowy. Miałem przypadek takich zacięć i pomogła niestety tylko wymiana całej nagrzewnicy. Podmiana czujnika wyjścia oraz flagi nie pomogły. Przebieg drukarki około 80.000 pobranych stron.

Pozdrawiam Danielossss
  • Poziom 12  
    Niestety to raczej o inny model chodzi. W tej silnika nie ma, silnik jest po prawej rozsprzęglany podniesieniem górnej pokrywy.
    Nagrzewnica ma 2 złącza: pierwsze 3 pinowe - grzałka i masa, drugie 10 pinowe - 2 czujniki papieru (po 3piny) i 2 czujniki temp.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Witam,problem może nie dotyczyć nagrzewnicy,a czujników papieru przed nią,warto zrobić twardy reset,a papier w ustawieniach A4,czy inny typ?
  • Poziom 12  
    Dziękuję za podpowiedź, nie pomyślałem o czujnikach "wcześniej".
    Robiłem już reset do ust. fabrycznych, a następnie ustawiłem rozmiar na A4, gramatura normalna.
    Posprawdzam czujniki przy bębnach, lecz przypomniało mi się, że gdy puściłem 2 strony do druku, to miałem 2 błędy: papier w nagrzewnicy i papier w bębnach.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Próbowałem wgrać soft, lecz nie znajduje on drukarki, pomimo że Widows ją "widzi" i drukuje. Dzieje się to i lokalnie przez USB i sieciowo. Sprawdzone na 2 kompach: laptop z WinXP i stacjonarny z Win7. W sieci na podanym IP (w moim przypadku 192.168.1.87) drukowanie następuje bez problemu, a program do zmiany softu twierdzi że pod podanym IP nie ma drukarki. Soft jest do drukarek serii C73x, moja drukarka to C736DN. W czym problem?

P.S.
    Poszło po ftp. Soft zmieniony z P224 na P626. Lecz nadal gniecie papier w nagrzewnicy.