Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czarna obudowa,bialy cd-rom,nagrywara,floppy - malowac?

vzone 22 Gru 2004 18:30 2481 11
  • #1 22 Gru 2004 18:30
    vzone
    Poziom 11  

Witam, mam czarna obudowe i szczerze mowiac nie pasuje do niej bialy cd-rom, nagrywara i stacja dyskietek. czy je pomalowac na czarno? rozebrac i pomalowac? czy bedzie dobrze wygladac? czy sie plastik nie roztopi? czy nie bedzie sie scierac? a moze sa jakies wymienne panele lub jakies inne sposoby??? z gory dzieki za odp. pozdro:)

0 11
  • #2 22 Gru 2004 18:50
    Lucaspog
    Poziom 11  

Jak chcesz to moge ci przeslac photo jak ja pomalowalem na czarno (dvd-rom, nagrywarka, kieszen) Odezwij sie na gg 5 77 666 3

0
  • #4 22 Gru 2004 18:59
    Zenek
    Poziom 30  

witam, też przerabiałęm taką sprawę, oczywiście można kupić cdrom z czarnym panelem, ale skoro już ssię ma ,,,,
    pomalować można, ale szalenie delikatnie, oczywiście po zdjęciu obu części, czyli "maskownicy" tacy i "maskownicy" napędu, z tym nie ma żadnegoi problemu, śrubokręt..
    A następnie malowanie sprayem, ja używałem koloru typu :grafit.
    Jeśli zaklejemy lakierem plastik. rozpuszczalnik nitro z lakieru zrobi nam cellulitis na maskownicach ;)
    czyli na początku, z dużej odległości cienka warstwa, i wielkokrotne powtarzanie malowania,,,,,;)

0
  • #5 22 Gru 2004 19:07
    krzysieg
    Poziom 25  

Z tego co wiem to są panele wymienne do napedów CD firmy Aopen .
    Kiedys pomalowałem flopa i wyglądał całkiem niezle praktycznie jak oryginalnie. Lepiej jest malowac 2-3 warstwy niz jedną , z duzej odległosci tak zeby nie pokrywało odrazu po wyschnieciu nastepna cienka warstwe ,az nie bedzie przeswitywac bialy kolor...
    Jesli pomalujesz dobrym sprayem i wyczyscisz plastik przed malowaniem to bezie trwale...tylko nie maluj przycisków wyjmij je z panela bo one napewno sie powycierają .....

0
  • #6 22 Gru 2004 19:27
    hercules
    Poziom 12  

Przed malowaniem plastiku najlepiej go zmatowić drobnym papierem ściernym, można przemyć benzyną ekstrakcyjną. (żaden rozpuszczalnik bo plastik zacznie się rozpuszczać!)
    Następnie pokryć warstwą podkładu akrylowego do tworzyw w sprayu (np.MOTIP)
    Po wyschnięciu podkładu położyc kilka cieniutkich warstw docelowego lakieru akrylowego ( połysk) w odpowiednim kolorze. Każdej warstwie należy dać czas na wyschnięcie.
    Na koniec można spolerować delikatnie bawełnianą szmatką mgiełkę która pozostała po nakładaniu spray-u. Najlepiej użyć przy tym jakiegoś środka do polerki samochodu (np.pasta Tempo).
    Dużo roboty ale efekt murowany, po tych zabiegach uzyskujemy powierzchnie malowane z połyskiem.

P.S. Można po podkładzie pokryć lakierem akrylowym matowym, uzyskujemy wtedy matową (nie świecącą) powierzchnię i odpada polerowanie po malowaniu.

0
  • #7 23 Gru 2004 05:02
    Robert B
    Poziom 43  

Malowałem obudowę monitora na grafit-półmat sprayem chemoutwardzalnym. Wyszło bardzo dobrze. Nie używaj tanich sprayów nitro bo możesz rozpuścić plastik.

0
  • #8 23 Gru 2004 07:05
    jacekko63
    Poziom 30  

Oczywiście że tak,tylko z głową.Odpowiednią farbą i ostrożnie z rozbieraniem.

0
  • #9 24 Gru 2004 23:44
    vzone
    Poziom 11  

Witam, dzieki za odp, juz pomalowalem. najpierw wyciagnolem to co chcialem pomalowac, dokladnie umylem, wysuszylem, nalozylem jedna cienka warstwe, poczekalem az wyschnie potem jeszcze jedna i po jakis 4 godz nastepna trzecia. efekt jest naprawde niezly, wogole nie widac, ze malowane. malowalem zwykklym lakierem czarny mat, za 11zł (400ml)ColorWorks, pozdro

0
  • #10 15 Sty 2006 21:14
    GeX3M
    Poziom 11  

ja tam malowałem sprayem i nie schodzi, nie zdziera się, ale jak chcesz to lakierowac mozesz

0
  • #11 15 Sty 2006 21:38
    tronic1
    Spec od komputerów

Też malowałem czarnym matem ze spraya i wychodzi całkiem nieźle.Podstawa to cieńkie warstwy i dobrze odtłuszczony element.

0
  • #12 16 Sty 2006 17:23
    arkolesz
    Poziom 26  

Tez malowalem, tyle ze kieszen i tez wyszlo genialnie. Jedyny blad zrobilem malujac jedna maskownice akrylem - totalna porazka, jak to tos ktos wczesniej napisal - celulit ;). Zwykly spray za kilka zloty o wiele lepiej mi wszystko pokryl.

0