Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatora żelowego ładowarką , czy to możliwe?

30 Sty 2012 19:26 4449 3
  • Poziom 17  
    Witam , mam taką ładowarkę jak na zdjęciu ,oto jej parametry;
    INPUT:230VAC 50Hz 7W
    OUTPUT:7.5VDC 200mA

i chcę nią ładować cyklicznie akumulator żelowy o parametrach ;
    6V 4.5Ah

Akumulator zainstalowałem w latarce którą reanimowałem , czy ta ładowarka się nadaje do bezpośredniego ładowania tego akumulatora i ile powinno trwać ładowanie.

Dodam że sprawdzałem na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie więc proszę o nie usuwanie postu do kosza.

Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.15; oraz dołączyć zdjęcia. [dzimi]
    Moderowany przez ANUBIS:

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Do tego zasilacza w szereg pomiędzy niego a akumulator wpiąłem diodę prostowniczą o oznaczeniu chyba IN 400 z jakiejś starej latarki akumulatorowej , czy tak może być to zrobione jak na rysunku?

Ładowanie akumulatora żelowego ładowarką , czy to możliwe? Ładowanie akumulatora żelowego ładowarką , czy to możliwe?
  • Poziom 17  
    Ta dioda to IN 4001 , ona powinna dawać prąd na wyjściu 1A , zasilacz ze zdjęcia bez obciążenia na wyjściu ma 11,7V a pod obciążeniem 7,3V a za diodą też podpiętą pod obciążenie 6,5V a bez obciążenia 11V.Czy taki układ jaki wykonałem i te napięcia są dobre?

Moderowany przez Dzimi:

Proszę stosować się do poleceń moderacyjnych. Regulamin pkt.3.3. Niestosowanie się do polecenia moderacyjnego może skutkować ostrzeżeniem.