Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po ustawieniu szyfrowanie na AP jako repeater Ap nie dziala

granderik 30 Sty 2012 21:22 1284 4
  • #1 30 Sty 2012 21:22
    granderik
    Poziom 14  

Witam mam taki problem .

Zakupiłem Ap SparkLan_WX7800A_DualBand, który ustawiam na funkcji wzmacniania sygnału Repeater na budynek B .Ustawiam cala konfiguracje w jednym pomieszczeniu .

Ruter wysyłający sygnał z antena 16db z oprogramowaniem TOMATO WET54GL
    pokazuje mi listę urządzeń połączonych z moja siecią który wykrywa inne AP pokazuje jakość itp a nowy AP nie

W statusie AP pokazuje ID Mac mojego rutera i ze jest i state na up (rssi jakosc kreska -) wiec sam nie wiem czy dziala czy nie czy moze jak umieszcze go w budynku B załączy się i pokaże w ruterze .2 razy po wyłączeniu zasilania pokazalo mi sie ze jest podłączony ale zaraz zgasło na 1 s

Jeśli wyłączę zabezpieczenie na ruterze i na AP to ruter pokazuje mi wszystko elegancko AP i w AP pokazuje mi już dwa MAki oraz jakosc RssI ze podaje.

Zabezpieczenie mam na WPA informuje ze muszę mieć zabezpieczenie ponieważ siec jest blokowa nie chce próbować na WEP ponieważ musiałbym wszystkie AP konfigurować i stracę dobre zabezpieczenie

0 4
  • #2 30 Sty 2012 22:07
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Odkrywasz uroki trybu repeater - brak obsługi WPA.

0
  • #3 31 Sty 2012 07:24
    granderik
    Poziom 14  

To najlepiej jakim trybem może WDS? slyszalem ze ten tryb tez ma taka opinie ?

A jeżeli zrobię tak ze ustawie go w trybie AP-Client --> kablem do Rutera2 a ruter po Wifi> ? to czy jeżeli ustawie na ruterze2 ten sam SSID i kanał czy nie będzie się gryzło czy to będzie wzmocnienie sygnału bo chyba nie będę miał zakłócenie tak swojego z rutera1 dobrze myślę ?

siec będzie wyglądała tak

Ruter1 Wifi SSID-abc -------> ApClient->>>kablem->>>Ruter2 (jakie ustawienie ISSD zeby się sygnały nie gryzły i kanał czy ten sam czy inny bo to już będzie inna siec ??tak?)

Drugie pytanie jaki AP jest dobry w trybie Repeater chyba ze jest cos dobrego sprawdzonego czym mogę własnie wydłużać sygnał Wifi? anteny odpadając mam już

0
  • #4 31 Sty 2012 08:22
    dipol_wlan
    Poziom 23  

granderik napisał:
    Ruter1 Wifi SSID-abc -------> ApClient->>>kablem->>>Ruter2 (jakie ustawienie ISSD zeby się sygnały nie gryzły i kanał czy ten sam czy inny bo to już będzie inna siec ??tak?)
    tak, będzie to inna sieć - możesz spróbować podłączyć do portu LAN routera przy czym wyłącz DHCP. Jednak pamiętaj, iz nie będzie dynamicznego przełączania pomiędzy sieciami.
    granderik napisał:
    Drugie pytanie jaki AP jest dobry w trybie Repeater chyba ze jest cos dobrego sprawdzonego czym mogę własnie wydłużać sygnał Wifi? anteny odpadając mam już

Ja polecam urządzenie http://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy_tp-link_tl-wa901nd_2_4ghz_300mb-s_802_11n__N2944.htm może on pracować w trybie repeater z szyfrowaniem WPA/WPA2. Jednak repeater to troszkę ryzykowny tryb pracy.

0
  • #5 01 Lut 2012 03:02
    freetz_master
    Poziom 30  

granderik napisał:

Ja polecam urządzenie http://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy_tp-link_tl-wa901nd_2_4ghz_300mb-s_802_11n__N2944.htm może on pracować w trybie repeater z szyfrowaniem WPA/WPA2. Jednak repeater to troszkę ryzykowny tryb pracy.

Za 200złotych to kupisz na allegro 5 Speedportów W501V, które po wgraniu dopasowanego firmware AVMu mają WDS z WPA2.

Taki stary "szrot" to idealne repatery. Jedna sieć, jeden klucz, dynamiczne przełączanie.

0
  Szukaj w 5mln produktów