Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa taśmy AIRBAG renault megane ll

mercedesik 30 Jan 2012 22:28 20724 11
    mercedesik
    Level 26  
    Witam jakieś pomysły co do naprawy takiej taśmy która jest zespolona z włącznikami kierunków i wycieraczek?
    Może jakiś namiar na taśmy 5 pin około metra długości?
    msepl
    Level 25  
    Chcesz rozebrać tzw. "taśmę" i wymienić jej wkład czyli właściwą tasiemkę ?
    mercedesik
    Level 26  
    Tak chodzi mi o samą taśmę.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie rób tego, taśma musi mieć swoje parametry zarówno elektryczne jak i mechaniczne, te są chyba nawet ważniejsze w tym przypadku. Nie bierz na siebie odpowiedzialności za zadziałanie w krytycznej chwili systemów bezpieczeństwa.
    mercedesik
    Level 26  
    Dlatego pytam bo na przykład są oferty naprawy tego ustrojstwa.
    Myślę o zakupie takiej tasiemki i wlutowaniu, nawinięciu jej tak jak orginał
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Widziałeś taką naprawę, ja widziałem, jedna klejona na klej przewodzący i jakiś glut a drugą widziałem UWAGA! pozszywaną zszywaczem!!!
    mercedesik
    Level 26  
    Mnie chodzi o naprawę typu zamontowanie nowej (NOWEJ) całej tasiemki z prawidłowym nawinięciem.
    Zalutowaną z jedenej i z drugiej strony.
    Widziałem taką i uważam że perfekcyjna robota i taśma mocniejsza od szmelcowatego oryginału.
    Jak zobaczyłbyś sam to nie poznać w ogóle że było naprawiane.
    Renówka w meganie zrobiła taśmę razem z przełącznikiem co jest fake po całej lini.
    Jest ich kilka rodzai , używana ciężko kupić a jeszcze dochodzi obawa że przyjdzie uszkodzona a sprzedający po wszystkim stwierdzi że nastąpił NIE PRAWIDŁOWY montaż.
    I nie pisze tu o naprawie typu "PANIE Z KLEJ MI TO" równi dobrze montuje "ohma" kasuje gościa i po robocie.
    msepl
    Level 25  
    Naprawdę nie lepiej kupić na szrocie, Allegro używaną ?
    Po co kombinować z naprawą. Tak trudno dostępna ?
    Ostatnio kupowałem taką taśmę do Audi A4 B7 pod nową kierownicę multimedialną i powiem Ci - koszt 80,00 zł uważam że jest na tyle niski by się nie brać za jakąkolwiek naprawę.
    Działa bez problemu. Żadnych błędów.
    mercedesik
    Level 26  
    To poszukaj do meganki ll.
    Kupię za 300zeta i pochodzi dwa miesiące.

Taśma ma pięć lini gdyż ma dwa zapalniki i masę i tu jest problem.
    Andiv
    Level 32  
    msepl wrote:
    Naprawdę nie lepiej kupić na szrocie, Allegro używaną ?
    Po co kombinować z naprawą. Tak trudno dostępna ?
    Ostatnio kupowałem taką taśmę do Audi A4 B7 pod nową kierownicę multimedialną i powiem Ci - koszt 80,00 zł uważam że jest na tyle niski by się nie brać za jakąkolwiek naprawę.
    Działa bez problemu. Żadnych błędów.

Wiesz o czym piszesz, wiesz jak to wygląda w tym żelazku ? Za 80 to do tego auta możesz kupić opakowanie kołków boczka drzwi przednich.
    ftp.kowal
    Level 35  
    Jakieś dwa lata temu robiłem coś takiego właśnie do Meganki. Samochód jest sprawny do dziś i nic nie świeci. Co prawda taśmę trochę przerabiałem z tego powodu iż miała więcej ścieżek dokładnie chyba 7 musiałem dwie odciąć. Dostałem ją w sklepie komputerowym. Wszystko polutowane.
    mercedesik
    Level 26  
    Tak jest oryginalna ma siedem ścieżek, jak na razie klient odjechał dalej z zepsutą ale szukam dzielnie dalej.