Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

falownik danfoss VLT 2800, regulacja prędkości

30 Sty 2012 23:37 3542 4
 • Poziom 12  
  Urządzenie steruje silnikiem wentylatora nawiewowego w centrali ventus, jakiś czas temu centrala się wyłączała z powodu presostatu, czyli niedrożny filtr, pomimo wymiany filtra problem pozostawał , serwisant zmniejszył obroty na falowniku i problem rozwiązał, ale jak się okazało później, powodem była zamknięta klapa przeciw pożarowa, a. teraz jest otwarta i naprawiona, ale nawiew za słaby. Proszę o poradę jak zwiększyć obroty silnika tym falownikiem. Serwisant zmniejszył obroty w minutę, podczas pracy centrali. Czytałem instrukcję ale 89 stron mnie przeraziło, można by tak prościej w chłopski sposób, punkt po punkcie ? bardzo proszę.

 • Poziom 37  
  Presostat filtra nie zatrzymuje centrali (wszystkie jakie znam) - to mógłby być presostat wentylatora (za niski spręż i domniemanie braku pracy silnika). Ale, zarówno zablokowane "ssanie" (przez zapchany filtr) oraz zablokowane "tłoczenie" (przez zamkniętą klapę poż.) generują wzrost mierzonej różnicy cisnień, a więc tymbardziej presostat wentylatora nie powinien był tego wyłapać - przynajmniej te klasyczne stykowe ustawiane na minimum sprężu.
  Takie drobne uwagi. A instrukcje to i tak dobrze przeczytac żeby na przyszłośc wiedzieć.
 • Poziom 12  
  Przeczytałem, ale jak się nie jest w temacie to im więcej czytałem tym więcej wątpliwości, dlatego jak by ktoś odpowiedział jak podkręcić obroty tym falownikiem, kto dobrze zna temat, to bym był pewniejszy. Nie chciałbym czegoś uszkodzić, a w te mrozy poprawiłbym komfort pracownikom, ponieważ powietrze jest dogrzewane. A o falownikach nie mam wiedzy i na pewno będę ją nabywał bo jest mi potrzebna. A tym czasem mrozi i trzeba podkręcić siłę nawiewu, bo temperaturę podniosłem ale efekt jest słaby, bo słabo wieje.
 • Poziom 21  
  Witam.
  Prawdopodobnie serwisant zmienił par.205 (max. czstotliwosc),
  Musisz ten parametr podnieść.
  Pytanie jeszcze czy ten wentylator pracuje z różnymi predkościami, czy ze stała
  prędkością?
 • Poziom 12  
  Pracuje z dwoma prędkościami, mnie interesuje I bieg, bo na drugim jest za mocno i głośno szumi, ludzie dzwonią z reklamacjami o hałas. Dlatego chciałem I bieg lekko przyśpieszyć.