Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa RDS w Alpine CDA-9886R

31 Sty 2012 07:18 1925 8
  • Poziom 2  
    Mam to radio już sporo czasu i próbowałem na wszystkie sposoby ustawić odczyt informacji o stacji, i tym samym, aby radio się przestawiało w marę trasy na ustawioną stację radiową. Wszystko już sprawdziłem w ustawieniach, wertowałem instrukcję strona po stronie i nadal nie mogę się z tym uporać. Czy możliwe jest żeby coś nie tak było z elektroniką w środku odtwarzacza za to odpowiedzialną i czy można to jakoś naprawić? Jeśli ktoś się orientuje proszę o porady.
  • Relpol
  • Poziom 30  
    Zaraz po włączeniu tuneru częstotliwość stacji powinna się zmienić w PS jak masz w prawym górnym rogu f, to ps powinien być przesynięty trochę w lewo w centralnej części w dodatku nie jestem pewny na 100% (proszę o weryfikację) jeśli złapie ps, to zapamiętuje w pamięci i przy wywołaniu kanału z memory ps powinien być widoczny nawet bez anteny. Może ktoś chciał kiedyś podłączyć wyświetlacz od renówki ??? Używka, czy nowe ? Chcesz naprawić znasz się kapkę czy tak tylko ?
  • Relpol
  • Poziom 30  
    Pisze, że próbował chyba, że nie czytał instrukcji
    Dario311 napisał:
    próbowałem na wszystkie sposoby ustawić odczyt informacji o stacji
    poproszę ostrzeżenie, będę wdzięczny
  • Moderator CarAudio
    Radio kiedyś działało OK i tylko teraz "zgubiło" RDS ? Na pewno mas wersję EU , a nie USA, w której to nie ma RDSu a jest DAB?
  • Poziom 2  
    powalla napisał:
    Radio kiedyś działało OK i tylko teraz "zgubiło" RDS ? Na pewno mas wersję EU , a nie USA, w której to nie ma RDSu a jest DAB?

W radiu od początku nie działał RDS, nie wiem jaką mam wersję, nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Jeśli jest wersja USA to czy można jakoś przerobić na EU?

Dodano po 7 [minuty]:

bc211 napisał:
    Zaraz po włączeniu tuneru częstotliwość stacji powinna się zmienić w PS jak masz w prawym górnym rogu f, to ps powinien być przesynięty trochę w lewo w centralnej części w dodatku nie jestem pewny na 100% (proszę o weryfikację) jeśli złapie ps, to zapamiętuje w pamięci i przy wywołaniu kanału z memory ps powinien być widoczny nawet bez anteny. Może ktoś chciał kiedyś podłączyć wyświetlacz od renówki ??? Używka, czy nowe ? Chcesz naprawić znasz się kapkę czy tak tylko ?

Radio mam od nowości do tej pory mi to nie przeszkadzało bo mało radia słuchałem, ale ostatnio coraz więcej jeżdżę po Polsce i stało się to uciążliwe. Częstotliwość stacji nie zmienia się na PS tylko jest wyświetlana cały czas, nawet po zmianie w funkcjach wyświetlacza na PS i RT, zostają one puste. Jeśli to nie będzie duży koszt to chciałbym je naprawić,bo radyjko jest całkiem niezłe. Trochę po amatorsku grzebałem w jakichś wymianach końcówek mocy itp., ale jeśli coś poważniejsze to oddam do serwisu, tylko chciałbym wiedzieć wcześniej co padło żeby mnie w butelkę nie nabili.
  • Poziom 30  
    Może zamiast snuć domysły zajrzyj kolego do radia potrafisz wymienić końcówkę to i namierzysz dekoder po kwarcu. Bo jeśli jest tam SAA6588 RDS/RDBS (lub podobny), a podejrzewam że jest, to musi tam zagrać wiele czynników zaczynając od elektronicznego przekaźnika włożonego na sygnał mpx (tuner-dekoder) poprzez pswn, mpth kończąc na niepoprawnym działaniu wyszukiwarki stacji i zakłóceniach w komunikacji eeprom (o ile jest)
  • Poziom 2  
    bc211 napisał:
    Może zamiast snuć domysły zajrzyj kolego do radia potrafisz wymienić końcówkę to i namierzysz dekoder po kwarcu. Bo jeśli jest tam SAA6588 RDS/RDBS (lub podobny), a podejrzewam że jest, to musi tam zagrać wiele czynników zaczynając od elektronicznego przekaźnika włożonego na sygnał mpx (tuner-dekoder) poprzez pswn, mpth kończąc na niepoprawnym działaniu wyszukiwarki stacji i zakłóceniach w komunikacji eeprom (o ile jest)

Znalazłem dekoder ma oznaczenia SAA6588T;71905250 03;bn608082, ale nie ma na nim zaznaczone RDS/RDBS.
  • Poziom 30  
    Trzeba by zobaczyć czy dochodzi mpx, kwarc, napięcia, itd.