Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

parowanie szyb opel astra II 1.8 16 v

michałdominik1 31 Jan 2012 07:55 4051 5
 • #1
  michałdominik1
  Level 2  
  witam mam problem z parowaniem szyb w aucie ( przy dużych mrozach skrobie i w srodku i na zewnatrz) wymieniłem filtr przeciwpyłkowy i filtr powietrza nagrzewnica cała nic nie pomogło wymieniłem termostat tez nic nie pomogło ( najgorzej jest podczas jazdy gdy leci ciepłe powietrze) czy moze byc przyczyna taka :ze po zdjeciu schowka zobaczyłem ze wcale nie działa klapka regulujaca cyrkulacjią powietrza ( wyłamany ślimak sterujacy powietrzem zew lub wew ) przy włączonej klimie jest oki uklad Delphi.( czy jest różnica jak się umieściło filtr przeciwpyłkowy
 • #2
  formant
  Level 15  
  Nie wymieniaj wszystkiego po kolei, tylko zacznij od naprawy tej klapki.
 • #4
  michałdominik1
  Level 2  
  dzięki jutro zobaczymy będe miał klapke więc dam znac pozdrawiam
 • #5
  qrko
  Level 14  
  Odkopię, bo mam podobny problem - brak ogrzewania przez 20km jazdy do pracy + parowanie szyb (w temp takiej jak dziś czyli 9 stopni na zewnątrz rano). Wszystkie fakty przemawiały by za zablokowanym obiegiem wewnętrznym, jednak po południu jak robi się upał i włączę klimę to w autku momentalnie jest chłodno, a na mój gust chłodnego też nie powinno ciągnąć, czy się mylę?
 • #6
  ladamaniac
  Level 39  
  Się mylisz. Obieg wewnętrzny pomaga ogrzać/schlodzić auto, bo zaciąga powietrze już raz podgrzane/schlodzone. Brak ogrzewania może być spowodowany wieloma rzeczami; linki, klapki, cięgna, silniczki, zarośnięta nagrzewnica, acięty zawór, czy w niektórych autach wręcz niski poziom płynu chłodniczego. Wybierz co pasuje do twojego auta. Zapomniałem o uszkodzonych czujnikach i uszkodzonych driverach w przypadku klimy automatycznej lub półautomatycznej. Za parowanie, jak najbardziej obieg wewnętrzny może być winny.