Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tarcza sprzęgła. Ile może kosztować wymiana?

22 Gru 2004 20:22 3818 10
  • Poziom 14  
    Wczoraj poszła mi linka od sprzegła w seacie cordobie 97' no i dzis u mechaniora z ASO (na lewo naprawiam) wymieniłem ja na nowa jakas mi dałktora sama sie napina. Faktycznie sama sie napieła ale wyszło z tego ze sprzegło łapie przy samej podłodze. Jak mi powiedział wina tarczy sprzegłowej (przejechane na tej tarczy 125 tys km) na dowod tego załozył do swojej cordoby(taki sam model i rocznik) ta linke i faktycznie u niego łapie duuuzo wyzej a jego linka od sprzegła u mnie łapie przy samej podłodz tak jak ta nowa. Czasami jak właczam wsteczny lub 1 to skrzynia zazgrzyta, linki tej sie nie da podciagnac wiec lipa. Sam nie wiem czy to moze byc wina tej tarczy, gosc radził mi zeby ja wymienic na nowa bo moze byc starta ale ja sam nie wiem co mam zrobic Ile taka tarcza moze kosztowac i czy wogole opłaca sie to robic. Moze jakies inne propozycje.
  • Poziom 12  
    Jak działała stara linka też brała przy podłodze jesli nie to zobacz samoregulator sprzęgło nie niszczy sie w jeden dzien,jeśli auto stoi w warsztacie
  • Poziom 11  
    Dlaczego to sprzegło tak trzeba nisko wciskac az pod sama podłoge co moze byc tego przyczyna??? moze tak bedzie łatwiej odpowiedziec??
  • Poziom 11  
    Eh wczesniej była linka orginalna bez samoregulatora a teraz takiej nie mogłem dostac bo dziobek ktory sie wkłada w pedał jest za duzy. jedynie z samorwegulacja była oki i to jeszcze kupiłem w ASO. Stara linka była bardzo napieta bardzo była podkrecona. Tarcza ma 8 lat od nowosci i tato mowił ze mona wczesniejszej lince mogła sie troche slizgac. Czy to ze tarcza jest bardzo wytarta moze byc wina tego ze sprzegło łapie tak nisko!?!? Bo tato mi mowił ze jest to na odwrot im ciensza tarcza sprzegło wtedy łapie wyzej
  • Poziom 16  
    jęsli miałbys przetartą tarcze to rzeczywiście powinno łapac wyżej ale nie musi !! ja bym wymienił te tarcze pozatym mi się wydaje ze to sprzet ktory odpowida za odłoczanie sprzegła a nie sama tarcza.

p.s.Robie troche błedów za co przepraszam
  • Poziom 27  
    Docisk panowie docisk.

Dodano po 2 [minuty]:

A z reszta jak juz sie tyle rozbiera i tyle klopotu to chyba lepiej wymienic komplet zeby miec ten temat z glowy a nie wracac za pol roku ze lozysko oporowe wyje co nie? Nie badzmy az takimi sknerami i nie wsadzajmy tarcz regerowanych a jak nas nie stac na takie czesci to lepiej chyba zejsc z marka samochodu nizej ale na taki na ktory mnie stac zeby go utrzymac i dac czesci porzadne czemu ludziska tak dziadujecie? Czy to dla szpanu czy co
  • Poziom 14  
    no i własnie sie dowiedziałem ze mechanik za tarcze chce 150 zł a za robote 200 zł co razem daje 350:O W morde troche duzo . Pytanie moje brzmi czy nie za duzo??

Ps. Czy do wyciagniecia tarczy sprzegłowej trzeba wyciagac skrzynie biegów i czy trzeba rozpinac przednie zawieszenie??
  • Poziom 27  
    Tak trzeba wyciagac skrzynie biegow i trzeba czesciowo rozbroic zawieszenie i czy w takim wypadku oplaca sie bawic w sama tarcze albo dawac nowe okladziny? Jezeli stac nas na samochod np 20 tys pln to chyba nie bedziemy plakac jak sie wyda 500.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ojciec miał ibizę (to samo opd maską) i miał linkę z samonapinaczem, którą mu po pół roku wymienili na linkę bez napinacza, bo w tej pierwszej wyłamywały się jakieś części i zostały one wycofane.
    Przy wymianie sprzęgła zaleca się wymianę kompletu: tarcza + docisk.
    Nie nabijał bym nowych okładzin, tylko kupił całą tarczę wadomego prducenta. Nie mam zaufania do części regenerowanych, szczególnie gdzy dostęp do nich w aucie jest tak trudny, bo w końcu ściągnięcie skrzyni biegów to kupa roboty (trzeba m.in. rozpiąć półosie)