Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LX1R "blokada włączona" po podłączeniu przez HDMI

qutrit 31 Sty 2012 11:44 3502 4
  • #1 31 Sty 2012 11:44
    qutrit
    Poziom 19  

Witam,
    Posiadam w/w telewizor i działał idealnie do momentu podłączenia laptopa poprzez kabel HDMI. Telewizor wykrył złącze przełączył się na HDMI i ładnie wyświetlał to co na komputerze. Jednak problem pojawił się po odłączeniu laptopa, to znaczy telewizor nie chce przełączyć się na inne źródło sygnału wyświetlając komunikat "blokada wł." Nie reaguje na pilota ani na przyciski przy tv.
    Po ponownym podłączeniu laptopa przez HDMI działa, ale nie reaguje na pilota i przyciski przy tv. Pilot wykluczam bo mam drugi nowy ze sklepu.
    Próbowałem różne kombinacje menu-pilot + menu-tv, to samo z "OK" ale nie mogłem przełączyć się w tryb serwisowy :(
    Czy istnieje jakiś sposób na odblokowanie/zresetowanie tego tv ? Tv jest po gwarancji.

0 4
  • Pomocny post
    #2 31 Sty 2012 11:57
    lisek
    Spec od monitorów

Stary temat na temat LG 32LX1R-ZE, chassis ML-051A / matryca LC32W01 - SL11.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1322799.html
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/11931-32lx1r-problem-z-dvi-podlaczenie-do-pc.html

Z tego co pamiętam to albo wina w scalaku HDMI (chyba TMDS341APFCR lub jakiś z serii Si...) i jego sterowaniu (jakieś tranzystory kluczujące?) lub eeprom ( EDID ) w poblizu HDMI.
    Jego dane masz w manualu ,spisz i zaprogramuj tę pamięć.
    W <serwice mode> NIE przepiszesz wsadu eeprom od HDMI.

0
  • #3 01 Lut 2012 08:33
    qutrit
    Poziom 19  

Dzięki za linki, ale na końcu i tak nie rozwiązano problemu :(
    Jak rozumiem pamięć eeprom mogę wyjąć i zaprogramować, natomiast jeżeli to nie pomoże, to w następnej kolejności wymienić scalaki, tranzystory.
    Nigdy nie miałem doczynienia z eepromem od tv. W jaki sposób ją się programuje. Pytam bo trochę programuję uC w języku C i może mógłbym sam zaprogramować ten eeprom ???

1
  • Pomocny post
    #4 01 Lut 2012 15:10
    niesforny
    Poziom 10  

Cytat:
    Nigdy nie miałem doczynienia z eepromem od tv.

A z jakimkolwiek innym eepromem? To jest zupełnie podobnie.

0
  • #5 03 Lut 2012 10:36
    qutrit
    Poziom 19  

Niestety nigdy nie miałem z eepromami doczynienia. Tylko programowanie Atmegi przez SPI w języku C.
    Poszukam wiadomości na temat programowania eeprom. Ale jeżeli koledzy mają jakieś ciekawe linki "pod ręką" to bardzo proszę :)

0