Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD SONY KDL-32D3000 Paski na obrazie.

31 Sty 2012 12:22 4938 3
  • Poziom 25  
    TV LCD SONY KDL-32D3000 Paski na obrazie.TV LCD SONY KDL-32D3000 Paski na obrazie.Jak podejść do naprawy logiki? Uszkodzenie opisane na forum ale bez rozwiązania. Paski pionowe , po nagrzaniu czasami znikają. Logika 324046WHC6LV2.2. Na module układ TPS65160A z poprawnymi napięciami. Proszę o pomoc.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jwst biuletyn sony na ten temat w ktorym trzeba usunac czarny kwardacik podpierajacy t-Con ktory jest pod ukladem bga niestety po zastosowaniu sie do niego problem nadal pozostaje :( Wiec obstawiam raczej ze jedynie reballing lub wymiana ukladu powinny pomoc.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Tak więc miałem dokładnie taki sam objaw. Po przeczytaniu poprzednich postów także w innych wątkach i na innych forach wymontowałem tą płytkę T-Con z telewizora.
    Poszła do podgrzania na maszynie układu BGA. Po podlaniu topnikiem i dobrym przetopieniu (oglądane kamerą) wszystko działa prawidłowo.
    Tak więc moim zdaniem nie potrzeba kupować nowego modułu w większości przypadków myślę że pomoże podgrzanie a w ostateczności reballing.
  • Poziom 25  
    Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.