Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padnięty roczny akumulator ? Audi A3

31 Sty 2012 13:45 4036 11
 • Poziom 14  
  Witam,
  mój problem polega na tym, iż od 2 dni mam problem z odpaleniem a mianowicie,
  auto nie odpaliło duże mrozy -25, więc podłączyłem prostownik ładuje, po około 5h idę do samochodu aby przejechać do garażu i podłączyć dalej po tym ładowaniu pokazuje na prostowniku na skali 4A,
  po 1 próbie odpalenia (porażka) podłączam dalej prostownik pokazuje momentalnie 13A
  3 takie próby na 2 różnych prostownikach identyczne wyniki,
  czy może to świadczyć o wadliwym akumulatorze ?

  akumulator bosch kupiony rok temu 74 ah (poprawa błędu)
 • Poziom 34  
  Zmierz napięcie tego akumulatora pod obciążeniem np. włącz światła. Akumulator ładujemy prądem 1/10 pojemności czyli w twoim przypadku około 6A przez około 10 godz.
 • Poziom 40  
  1.9TDI i 62ah? Nie za mały? min te 70Ah, no chyba że silnik pszczółka, ale sądząc po poście tak nie jest.
 • Poziom 19  
  A najlepiej to zmierz napięcie po włączeniu rozrusznika. Mierz to napięcie dwa razy, raz na zaciskach - bolcach i drugi raz na klemach. Wtedy będziesz wiedział, które klema nie kontaktuje (jeśli to jej wina).
 • Poziom 14  
  przepraszam błąd :) 74 ah
  jutro wszystko pomierzę i dam znać
 • Warunkowo odblokowany
  ważne aby miał mocy rozruchowej dużo a 70-74ah mu wystarczy
 • Poziom 2  
  Akumulator podczas rozruchu pobiera dość dużo prądu także jeżeli odpalałeś auto to akumulator został rozładowany. Podłączenie prostownika mogło chwilowo wskazać taki duży pobór 13A jak pisałeś.
  Po pewnym czasie (ok 1 min) powinno zacząć opadać. Po kolejnych min pobór powinien opaś zatrzymać się na ok 5-6 A. Po kilku godzinach jeszcze się zmniejszyć.
  Jeżeli by się tak nie działo a jest to akumulator obsługowy (z korkami odkręcanymi)
  to sprawdź czy po podłączeniu prostownika nie nastąpi gotowanie się w którejś z komór. Jeżeli jedna zacznie bom belkować nagle to nastąpiła na niej zwarcie i akumulator do reklamacji albo do wyrzucenia.
  Jeżeli się tak nie dzieje i po 3-4 godzinach ładowania i spadku poboru prądu we wszystkich komorach nastąpi reakcja i wszystkie równocześnie będą bąbelkować.
  Pozostaw go na 12 godzin pod prostownikiem.
  Proponował bym jeszcze sprawdzenie gęstości elektrolitu anemometrem i ilości.
  Jeżeli jest to bezobsługowy akumulator to ładuj go ładowarką Bo jak go będziesz ładował zwykłym prostownikiem to się za bardzo nagrzeje i spuchnie. Taki akumulator nie ma gdzie odprowadzić gazów....
  Co do ładowania w aucie to powinno być 13,8-14,4V.
  Dla akumulatorów bezobsługowych nalepiej jest 14,1-14,5V
  W aucie masz alternator marki Bosch który powinien dawać te 14,4V
  Powodzenia :D
 • Poziom 22  
  1. Należy pamiętam, że wraz ze spadkiem temperatury maleje pojemność akumulatora.
  2. Sprawdź napięcie ładowania.
  3. Sprawdź prąd pobierany przy wyłączonym samochodzie. Jeśli masz niesprawną instalację pobierającą zbyt dużo prądu, to po 2 dniach postoju może być rozładowany. Jeśli w samochodzie były instalowane niefabryczne centralne zamki, alarmy i inne urządzenia to trzeba się liczyć z podwyższonym poborem prądu.
 • Poziom 14  
  Ładowałem akumulator cały dzień wczoraj i całą noc i gdy przyszedłem raz mocniej zakręciło i zaraz klapa, pojechałem więc z akumulatorem na gwarancję gość bierze miernik i mierzy coś i mówi że z akumulatorem wszystko OK i żeby sprawdzić coś innego może inna część (wcześniej nie było z odpalaniem żadnego problemu dopiero mrozy więc wszyscy stawiali na akumulator),
  w sklepie twierdzi, że akumulator dobry więc prosto pojechałem do zaufanego mechanika, opowiadam jaka sytuacja to się roześmiał i powiedział że na 100% akumulator na gwarancje i wymianę, ale dobra pojechałem jeszcze do innego mechanika bardzo cenionego w mojej miejscowości po poradę i również stwierdził że ten co sprzedaje w tym sklepie to albo chce mnie orżnąć albo jest kompletnym idiotą i nie powinien wogóle tam siedzieć bo nie ma o niczym zielonego pojęcia hehe więc za chwile spowrotem wiozę na gwarancje i niech go biora
 • Warunkowo odblokowany
  napisz meil do bosch-a ,że sprzedający nie chce przyjąć akumulatora w ramach gwarancji
 • Poziom 39  
  Żebyś miał 100% pewności pożycz od kogoś aku i zobacz czy odpali. Faktem jest że jak jest zimno to conieco w autku się kurczy może być tak ze wirnik w rozruszniku ociera o stojan, a jak się podgrzeje to będzie ok. Druga prawda jest taka że ciężko kupić aku który poradzi sobie z rozruchem przy -20st - taką lipę teraz produkują.
 • Poziom 14  
  dzięki wszystkich za odpowiedź i pomoc, temat zamykam problem rozwiązanym, aku na gwarancji,
  Pozdrawiam