Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1018 przebarwienia/brud na wydruku

31 Sty 2012 13:57 1520 8
  • Poziom 12  
    Witam,czy ktoś może ma jakiś pomysł na to co może być przyczyną tych przebarwień na kopiach?

Ricoh 1018 przebarwienia/brud na wydruku

Brudzi brzegi od strony kopii oraz pojawia się taka smuga i cieńka czarna linia.

Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 18  
    Cienka linia - paproch na optyce lub brudna rolka ładująca, zabrudzenie na brzegu - brudna rolka ładująca, obdarty bęben, popuszcza listwa.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wyglada na zużyty bęben i brudną rolke ładującą. Zacznij od porządnej konserwacji i czyszczenia kopiarki . Zwróć tez uwagę w jakim stanie jest wałek grzejny i łożyska slizgowe docisku. Koniecznie wyczyśc dobrze optykę . Pyłki na lustrach tez dają taki fajne cienkie linie.

C.
  • Poziom 12  
    Witam, dziękuje. W takim razie pomijając już te cieńkie linie-te lustra sobie wyczyszcze. dokopałam się do tego OPC drum-nie wiem jak to po naszemu,czytam z instrukcji serwisowej. Wyczyściłam tą zieloną rolkę i tą która jest pod nią(ta gumowa), pod spodem była jeszcze taka czarna rolka z takim meszkiem-też ją delikatnie wytarłam. Tak więc zniknęła smuga ale zaczeło pruszyć po całej kartce.Brudny brzeg jest nadal. Czy idzie to jeszcze jakoś własnym sposobem naprawić czy już tylko wymiana konkretnej części? jeśli idzie to jakoś przeczyścić to proszę o poinstruowanie:)

Dziękuje
    Wygląda że jednak bęben i listwa do wymiany. Proponowałbym poprosić serwis o pomoc i wymianę tych części oraz o porządną konserwację kopiarki. Założyć bęben to dopiero początek. Trzeba to zrobić umiejętnie żeby go nie uszkodzić bo koszty będą wtedy dużo większe. Poza tym trzeba będzie pewnie w ustawieniach serwisowych co nieco wyregulować.

C.
  • Poziom 27  
    Po rozebraniu modułu na pewno źle oczyściłeś i dlatego sypie. Jeżeli bęben nie ma otarć i ładowanie czyste ja bym stawiał na inną przyczynę. Dostaw poziomice do szyby i zobacz czy nie leci ci do przodu. Potrafił się przekrzywić skaner i takie cienie występowały. Śruby do regulacji po lewej na łączeniu skanera z maszyną.(zazwyczaj max do góry)

I nawet ten skan na to wskazuje bo brudzenie nie jest od krawędzi kartki a od marginesu. Druga sprawa możesz to szybko wykluczyć drukując licznik.
  • Poziom 12  
    Dziękuje, oglądałam ten bęben i nie widze,żeby był obdrapany -wygląda ok-jak/czym mogę go przeczyścić żeby go nie uszkodzić?

Druga sprawa mam książke serwisową i wiem jak wejść w tryb serwisowy ale nie wiem jak wydrukować ten licznik-może ktoś podpowie?

Pozdrawiam
    Licznik drukujesz z poziomu użytkownika. Wchodzisz w menu, licznik i wciskasz start. Z poziomu serwisu możesz wydrukować smc.

C.
  • Poziom 13  
    piszesz że wyczyściłeś tą zieloną rolkę, domyslam sie że to bęben. Wynika z tego że już ktoś wcześniej złożył ten zespół bębna z podróbek. Proponuje ci założyć oryginalny bęben do tej maszyny i oryginalną listwę bębna (oryginalny beben jest ciemnoniebieski-granatowy), starcza na wiele dłużej i ma o niebo lepszą jakość. pozdrawiam