Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłaczenie kina domowego do tv

paula_87 31 Sty 2012 14:12 5836 21
  • #1 31 Sty 2012 14:12
    paula_87
    Poziom 7  

Witam. Na wstępie uprzedzam, że nie mam bladego pojęcia na temat podłączeń. Męczę się kolejny dzień z kablami i ze sprzętem. Mam telewizor firmy Sony KDL- 40P5600, Amplituner Yamaha HTR-3064 i odtwarzacz/nagrywarkę Samsung BD-D8900 3D.

Zamieszczam zdjęcia kabelków, które posiadam:

+ kabel HDMI

No i teraz tyły sprzętów:

TV:

podłaczenie kina domowego do tv niewyraźne ale w razie co mogę napisać jakie są wejścia

i z boku tv: podłaczenie kina domowego do tv

Samsung:

Amplituner:

Jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy i wytłumaczył czarnej masie wszystko po kolei co jak gdzie i z czym podłaczyć. Pozdrawiam :)

0 21
  • #2 31 Sty 2012 14:53
    jacenty02
    Poziom 12  

A więc tak. Jeśli masz tylko jeden kabel HDMI proponuję dokupić drugi.

Nagrywarka---------->Wzmacniacz

HDMI 1(out) ---------> HDMI 1 (BD/DVD)

Wzmacniacz ---------> Telewizor
    HDMI (out) ---------> HDMI (z tyłu TV)

I gra muzyka:)

0
  • #3 31 Sty 2012 15:26
    paula_87
    Poziom 7  

I wszystko będzie działało? Chodzi mi czy, np dźwięk z tv i z nagrywarki będzie odtwarzany w kinie?

I czy jest jakiś sposób podłączenia bez kupowania dodatkowego kabla HDMI?

Byłam dzisiaj w Media Markt i Pan mi zrobił taką rozpiskę:

tv łączymy z nagrywarką kablem HDMI

A nagrywarkę z Amplitunerem żółtym kablem (amplituner AV2/ COAX, BR: COAXIAL OUT lub DIGITAL OUT) Dobrze poradził?

Już poprawiam, nie musisz się od razu irytować :>

0
  • #4 31 Sty 2012 15:35
    jacenty02
    Poziom 12  

Kup drugi kabel HDMI, w ten sposób uzyskasz najlepszą jakość dźwięku.
    Odpowiedź na Twoje pytanie: Tak, wszystko będzie grało.

0
  • #5 31 Sty 2012 15:47
    paula_87
    Poziom 7  

Kupię w najbliższej przyszłości. Tylko zastanawiam się czy można to jakoś na razie podłączyć bez drugiego kabla HDMI?

0
  • #6 31 Sty 2012 17:58
    jacenty02
    Poziom 12  

możesz połączyć HDMI TV z nagrywarką, a amplituner z DVD coaxialem (pomarańczowy czincz) lub optycznym.
    Problem polega na tym że nie widzę czy w twojej nagrywarce jest coax bo zdjęcie, które zrobiłaś jest nie kompletne. Jeśli masz w nagrywarce pomarańczowego czincza COAX to możesz tak podłączyć. Jeśli nie to tylko HDMI lub optical.
    Jak powiększysz miniaturkę zdjęcia to zobaczysz co i jak.Powodzenia

0
  • #7 01 Lut 2012 10:18
    paula_87
    Poziom 7  

Dobra dzisiaj prawdopodobnie kupię drugi kabel HDMI. I nie wiem czy dobrze rozumiem. Pierwszym kablem HDMI łącze nagrywarkę z amplitunerem a drugim kablem amplituner z tv? A co z połączeniem nagrywarki z tv? Czy wtedy normalnie będzie mi wszystko odtwarzało przez kino i będę mogła spokojnie nagrywać filmy/mecze z tv?

I pytanko jeszcze kabel od anteny tv pod co podłączyć?

0
  • #8 01 Lut 2012 10:19
    jacenty02
    Poziom 12  

Tak. Wszystko będzie w porządku.

0
  • #9 01 Lut 2012 10:40
    paula_87
    Poziom 7  

Jeszcze małe pytanko. Kabel zwykły od anteny tv pod co podłączam? Mam jeszcze dekoder firmy TOYA i jakbym chciała z niego nagrywać to też muszę pod coś podłączyć czy normalnie wszystko zostawić tak jak jest i będzie z tv nagrywało. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłam...

0
  • #10 01 Lut 2012 11:08
    jacenty02
    Poziom 12  

Zrób zdjęcie tylnej ścianki dekodera. Mam na myśli złącza.

0
  • #11 01 Lut 2012 11:41
    paula_87
    Poziom 7  

W tym momencie pod dekoder mam podpięte 3 kable w wejścia/wyjścia: Cable input, cable output i VCR

0
  • #12 01 Lut 2012 12:09
    jacenty02
    Poziom 12  

Czyli musisz mieć dwa kable euro i kabel antenowy. 1 euro podłączasz do nagrywarki(górne z napisem VCR), dolne do TV. Kabel antenowy podłączasz do dekodera do złącza antenowego ANT in.

0
  • #13 01 Lut 2012 15:43
    paula_87
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo za pomoc :)

Mam nadzieję, że już sobie poradzę. W razie co odezwę się jeszcze.

Dziękuję jeszcze raz :)

Dodano po 3 [godziny]:

Połączyłam kablami HDMI tv ze wzmacniaczem i nagrywarke ze wzmacniaczem. Wszystko niby ok ale jest jeden problem. Nie chce mi odtwarzać programów telewizyjnych. Wyskakuje informacja, że sygnał zakodowany.. W czym leży problem?

0
  • #14 01 Lut 2012 20:33
    marko762
    Poziom 13  

Witam, mam trochę podobny zestaw, zbudowany o ten sam typ amplitunera, telewizor jedynie dodatkowo w zestawie dochodzi nagrywarka bez złącz HDMI i tuner SAT posiadający takowy typ połączenia.
    Z doświadczenia nie widzę sensu "przepuszczać" sygnały video przez ten amplituner, chyba że ktoś lubi inwestować w kable.
    Moja propozycja połączenia wszystkich urządzeń jest następująca:
    1.Podłącz nagrywarkę kablem HDMI do amplitunera (BD/DVD-HDMI1) a amplituner z wyjście HDMI-OUT (te zacieniowane białą farbą) do TV - wejście HDMI1. Ewentualnie można wyjście DVD Samunga pozostawić tak jak było pierwotnie a sygnał audio wprowadzić do amplitunera kablem optycznym na wejście AV4 lub kablem HDMI z wyjścia HDMI2 samsunga do wejścia BD/DVD-HDMI1.
    2. Dekoder TOYA jest mocno okrojony w "nowoczesne" złącza zatem z wyjścia EURO-TV wchodzimy kablem EURO-EURO na wejście np.EXT1.
    3.Wyjście audio CINCH z dekodera możemy podłączyć kablem CINCH (np.2 końcówki biały i czerwony) do wejścia AUDIO1 lub AUDIO2 amplitunera YAMAHA i delektować się dźwiękiem z programów odbieranych przez ten właśnie dekoder, możemy również kupić kabel optyczny i spiąć dekoder ze amplitunerem takim właśnie kablem, choć pierwsza możliwość jest dobra.
    4.Dźwięk z samego TV proponuję przesyłać do amplitunera również kablami CINCH stereo jak wyżej na wejście AUDIO1 lub AUDIO2.
    Odnośnie tego sposobu, mam tak połączony dekoder SAT i TV, wejścia łatwo wybierać można z pilota a dodatkowo w MENU amplitunera można je nazwać np.telewizor, kablówka czy inaczej - polecam.

0
  • #15 02 Lut 2012 08:45
    paula_87
    Poziom 7  

Mam jeszcze prośbę. Jakby mógł Pan wysłać mi zdjęcia tych kabli bo ja nie wiem jak one wyglądają. Chodzi mi o pkt. 2 i 4.

Co do pkt. 3, zakupiłam wczoraj kabel optyczny. Wystarczy jak połączę nim dekoder z amplitunerem?

0
  • #16 02 Lut 2012 09:08
    marko762
    Poziom 13  

Witam, tak kablem optycznym połączyć należy albo dekoder albo/i DVD z amplitunerem - obydwa urządzenia posiadają takie gniazda wbudowane, również TV SONY.
    Przewód o który Pani pyta EURO-EURO widziałem na załączonych zdjęciach, że już Pani wykorzystuje - przypuszczam że łączy dekoder TOYA z telewizorem - to kabel z szerokimi 21 stykowymi wtykami.
    Natomiast kabel CINCH to zwykły kabel podwójny zakończony z obydwu stron wtyczkami. Zdjęcie pierwsze zamieszczone przez Panią doskonale obrazuje ten kabel. Z tym, że na zdjęciu są 3 takie wtyczki, natomiast dla przesyłu sygnału AUDIO potrzebne są 2 - dla kanałów Audio-L i Audio-P.
    Jak pisałem wyżej, amplituner to nie "kino domowe" i tak naprawdę potrzebne jest podłączenie do niego głównie sygnałów audio. W mojej konfiguracji praktycznie wszystkie urządzenia podłączone są do telewizora bez zmian, natomiast amplituner ma podłączone sygnały audio z tych urządzeń. Umożliwia mi to bezproblemowe korzystanie z TV i dołączonych urządzeń na dotychczasowych zasadach oraz dodatkowo odsłuch przez amplituner dźwięku z tych urządzeń jednak bez konieczności bezwzględnego jego załączania w każdej sytuacji.
    Pozdrawiam.

0
  • #17 02 Lut 2012 10:08
    paula_87
    Poziom 7  

Tak, ma Pan racje EURO-EURO łączę dekoder z tv.

"2. Dekoder TOYA jest mocno okrojony w "nowoczesne" złącza zatem z wyjścia EURO-TV wchodzimy kablem EURO-EURO na wejście np.EXT1. "

Gdzie jest to wejście? W tv czy w amplitunerze bo już się pogubiłam. Jak w amplitunerze to ja nie wiem jak to podłączę bo nie mam takiego szerokiego wejścia.

Proszę jeszcze raz mi wszystko jak dziecku wytłumaczyć. Ciemna masa jestem. Ogólnie kino działa, przez nagrywarkę mogę odtwarzać filmy. Tylko mam problem z tym dekoderem. Czy jak podłącze kablem optycznym dekoder z amplitunerem to nie będzie mi już wyskakiwała informacja, że sygnał zakodowany? Czy muszę jeszcze połączyć kablem EURO?

Przepraszam, że tak przeciągam, proszę uzbroić się w cierpliwość :)

0
  • #18 02 Lut 2012 16:38
    marko762
    Poziom 13  

Złącze EURO ma Pani na dole swojego dekodera i należy je kablem EURO-EURO połączyć z telewizorem. Natomiast może Pani dodatkowo podłączyć wyjście dźwięku z dekodera kablem optycznym z gniazda oznaczonego S/PDIF lub kablem CINCH STEREO (tańszy) z gniazd AUDIO L i AUDIO P do WEJŚCIA AUDIO 1 lub AUDIO 2 swojego amplitunera.
    Pozwoli to na niezależne od włączonego telewizora słuchanie audycji które aktualnie odbiera dekoder, bez potrzeby włączania telewizora (np.stacje muzyczne).

0
  • #19 07 Lut 2012 12:43
    paula_87
    Poziom 7  

Witam znowu. Połączyłam kablem optycznym dekoder z amplitunerem i wszystko gra. Tylko czemu nie wszystkie programy mi odbiera? Niektóre działają a inne nadal są zakodowane. Czy ten kabel euro coś pomoże? Jak tak to mam 2 pytanie. W nagrywarce nie mam takiego szerokiego wejścia, więc nie wiem jak podłączyć ten eurokabel.

0
  • #20 08 Lut 2012 08:48
    marko762
    Poziom 13  

Jeżeli wszystko na TV widać i słychać oraz przez amplituner tzn. że w połączeniach nie ma co poprawiać. Natomiast jeżeli chodzi o informację o zakodowaniu jakiegoś kanału to należy w tym przypadku skontaktować się z operatorem sieci kablowej w celu wyjaśnienia. Być może masz nie wszystkie programy subskrybowane i stąd taki komunikat. Sprawdź i zapisz jakie to programy i porównaj z tym na co masz podpisaną umowę abonencką. Na pewno w tym przypadku, zważywszy że widzisz na TV sygnał z dekodera, zmiana kabla połączeniowego nie rozwiąże tego problemu.
    Pozdrawiam.

0
  • #21 10 Lut 2012 16:51
    paula_87
    Poziom 7  

Hmmm był Pan z Toyi i stwierdził, że to wina nagrywarki bo nie mogę wybrać źródła w samsungu i przełączyć tak, żeby widział dekoder (tak jak w tv,np av1,hdmi). Nie wiem ile w tym prawdy ale może coś w tym jest bo nie mogłam skonfigurować pilota od nagrywarki z telewizorem. W sklepie mówią mi co innego. W samsungu powiedzieli, że ta nagrywarka nie służy do nagrywania programów z tv tylko np. do przechowywania plików z pendrive itp. To po co mi coś takiego. Już lepiej kupić odtwarzacz i pendrive'a podłączać. Oddałam dzisiaj tego samsunga i wzięłam LG. I znowu ten sam problem z wykryciem dekodera. Wątpie, żeby Toya kodowała sygnały bo w instrukcji dekodera jest informacja jak podłączyć dekoder do nagrywarki, facet z Toyi też nic nie mówił o zakodowanych programach.

0
  • #22 10 Lut 2012 18:42
    marko762
    Poziom 13  

Oj trochę Pani namieszała z tym wszystkim, że ja już się gubić zaczynam.
    Po pierwsze, czy jak połączy Pani dekoder od kablówki z telewizorem ma Pani na nim obraz z tego właśnie dekodera. Oczywiście antena wpięta jest w dekoder, kablem euro-euro połączony dekoder z telewizorem i kanały zmienia Pani pilotem od dekodera.
    Tak na marginesie, to dekoder jakie kanały odbiera? Tzn kablówka w moim miejscu re-emituje kilkadziesiąt kanałów w wersji analogowej i część w wersji cyfrowej (wszystkie kodowane) i wówczas potrzebny jest odpowiedni sprzęt od sieci kablowej. Z tego co na zdjęciach posiadany dekoder nie ma złącza HDMI, zatem czy kablówka TOYA koduje kanały analogowe? Albo innymi słowy, czy TV nie jest w stanie znaleźć kanałów po podłączeniu do niego kabla z Pani sieci kablowej. Przepraszam, ale po prostu trochę zdziwiony jestem "technologią" tej kablówki.
    Teraz po drugie, technik dobrze Pani powiedział, że posiadana nagrywarka nie jest typowym urządzeniem rejestrującym z urządzeń zewnętrznych a jedynie posiadającą "bajer" w postaci zapisu przez złącze USB. Typowa nagrywarka można przyrównać do nowoczesnego magnetowidu, z tym że programy rejestrowane są na wbudowanym dysku twardym z możliwością zapisu ich również na płycie DVD.
    Jeżeli planuje Pani nagrywać audycje, proszę zapytać w kablówce może jest możliwość uzyskania dekodera PVR, wówczas będzie miała Pani możliwość bezpośredniego nagrywania programów na dysku w tym dekoderze, oczywiście jeżeli kablówka posiada taką ofertę.
    Co do kodowania kanałów, jeszcze raz powiem, że jeśli na ekranie TV po podłączeniu jak napisałem na początku ma Pani odbiór, być może na wyjściu euro dekodera do podłączenia video sygnał jest zakodowany, np. w celu uniemożliwienia nagrywania (prawa autorskie itp).
    Pozdrawiam.

0