Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laguna 1.8 94r brak iskry

31 Sty 2012 16:08 3952 15
  • Poziom 18  
    Witam panowie autko jak w temacie brak iskry czujnik położenia wału sprawdzony jest ok ,zasilania sterownika oraz masy są , zasilanie cewki jest .Zostało sprawdzenie impulsu do cewki ze sterownika ,niestety nie posiadam oscyloskopu podłączyłem diodę podczas kręcenia rozrusznikiem nie mruga . Jak sprawdzam kontrolką i gdy jeden jej koniec mam podłączony do plusa aku a drugą dotykam do sygnału na cewce iskra przeskakuje,czy sygnał ze sterownika jest plusowy ponieważ jak kontrolkę podłączę do masy to iskra nie przeskakuje .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    A dioda na liczniku ta czerwona jak się zachowuje?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Panowie w tej lagunie nie występuje czujnik uderzeniowy ,kontrolka immo zachowuje się prawidłowo.
  • Poziom 17  
    Centralny działa normalnie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak na Feniksie 3 lub Boschu to poszedł moduł zapłonowy. Zobacz wysterowanie z pinu 27. Jak na Feniksie 5 to masz podwójną cewkę i sterowanie z 28 i 29 pinu. Te dwa przewody trzeba prześwietlić.
  • Poziom 18  
    Koledzy centralny działa ok ,sterowanie jest z pinu 27 sterownika problem iż nie mam oscyloskopy aby ten sygnał sprawdzić . jak domowym sposobem mogę sprawdzić ten sygnał , czy podłączając diodę będzie mrugać?? Jak na początku napisałem jeżeli kontrolkę podłączę pod plus i dotykam przewodu sterującego cewką to iskra przeskakuje jeżeli podłączę kontrolkę do masy i przewodu sterującego brak iskry.Czy ten sygnał na cewkę ze sterownika jest plusem ( z tego wynika że tak)czy minusem?? Przed zakupem modułu zapłonowego chciałbym się upewnić iż to on a nie brak sterownia jego ze sterownika silnika.
    Diodą sprawdzisz bez problemu. Odepnij przewód z pinu 27 i sprawdzasz. Najpewniej to zrobić przy module a jak nie ma to bezpośrednio na pinach sterownika.
  • Poziom 18  
    Odpiąłem zielony kabelek z modułu podłączyłem diodę 12v jeden pin do plusa drugi pin do tegoż zielonego przewodu ,dioda się żarzy jak kręcę rozrusznikiem lekko przygasa???
    Sterownik do zrobienia.

Dodano po 1 [minuty]:

Dla pewności zapnij jeszcze diodę do masy i do tego kabelka. Pamiętaj o właściwej polaryzacji diody.
  • Poziom 18  
    przepiąłem diodę bardzo słabiutko się żarzy podczas kręcenia rozrusznikiem także??
    Sterownik, Po wykluczeniu braku zasilania i mas na nim, jest do zrobienia.
  • Poziom 18  
    Witam minęło kilka dni zdobyłem sterownik usunięty został immo no i niestety dalej jestem w kropce ,nadal brak iskry.Jednakże po kontakcie z klientem dowiaduję się iż w lagunie 1.8 klient wymienił blok silnika z kołem zamachowym od renault 19 1,7.I od tej pory już jej nie odpalili brak iskry . Panowie co wy na to , czy to może mieć wpływ na iskrę ??
    A jak myślisz? Jeśli klient zataja takie informacje to płaci x2. Przecież to szału można dostać. Aż zal mi Twoich roboczo-godzin.
  • Poziom 18  
    No Pawel wawa dawaj co myślisz zmieniałem już wszystko zamieniałem czujniki wału co blokuje iskrę ???
  • Poziom 18  
    Panowie co z wami , myślę iż koło zamachowe nie ma nic do tego ponieważ podaje paliwo jak by czujnik nie działał nie dostawałby paliwa podczas kręcenia!!!!