Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zintegrować instalację domofonu z bramotelem oraz alarmem Satel i telefonem

drapak12 31 Sty 2012 16:29 1505 0
  • #1 31 Sty 2012 16:29
    drapak12
    Poziom 15  

Witam !
    Mam problem z podłączeniem (integracją) instalacji telefonicznej z alarmową i domofonową razem. Zakupiłem już wszystkie niezbędne urządzenia rozprowadziłem instalację, gniazda jednak dalej nie wiem jak włączyć to wszystko do analogowej linii telefonicznej tak, aby linia szła do alarmu (jak zaleca producent alarmu Satel Versa) z Satela na telefony oraz jak zintegrować telefon z domofonem analogowym 5 - przewodowym. Znalazłem już odpowiednie sygnały na przewodach od domofonu niestety dalej stoję w martwym punkcie. Zrobiłem co prawda próbę podłączenia tego bramotelu z instalacją domofonowo-telefoniczną ale niestety nic z tego nie wyszło. Telefon działał ale nie integrował domofonu w tle...wszystkie instalacje telefoniczne wykonałem przewodem stacyjnym 3 x 2 x 0,5 mm wyjątek stanowi przewód rozgałęziający się przed unifonem bo jest to 8 x 2 x 0,5mm. Nie wiem czy najpierw podłączyć linię tel do bramotela czy do Satela. Jakie kolory żył wykorzystać (są to bowiem kable stacyjne parowe YTKSY). Proszę o pomoc. W załączeniu przesyłam uproszczony schemat.

0 0