Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM ThinkPad błąd BIOS CRC1 Error

jpcs 31 Oct 2007 17:40 71808 129
    adamson1972
    Level 1  
    Witam
    Czy któryś z kolegów posiada pewny, najlepiej sprawdzony wsad do T20 bo ngdzie na forum nie znalazłem a klient mnie strasznie męczy.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    DmZ
    Level 18  
    t30 dalo sie zgrac. jak juz masz binarke w reku, to mozesz cuda robic.
    Darol81
    Level 11  
    Nie wiem od czego zaczac, generalnie wiadomo, ze pisze tu bo mam problem z CRC i think padem model z ktorym walcze to T20, programator mam zrobiony w dwoch wersjach ze zlutowana 6 i 7 noga oraz bez lutowanych nog, jeden dzial drugi nie, niewazne zreszta eeprom daje sie odczytac bez problemu najmniejszegwo zajmuje mu to 1 sec wsad jakis mam, pryz probie wgrania leca procenty 25 50 75 100 (ok 6sec)i od razu przy 100% wyrzuca Write Failed. Programator jest dobry, program tez ponyprog 1.17h, wsad tez, chyba stad nawet i nic nie idzie nie wiem juz cos zrobic
    malgosia4123
    Level 1  
    Co może znaczyć : "0175: Bad CRC1, stop POST task." ?
    Proszę o szybką pomoc!
    Poprawiłem TONI_2003
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Koleżanko malgosia4123, cały wątek jest poświęcony temu zagadnieniu a koleżanka odważyła się zadać takie właśnie pytanie? Proszę PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM posty zawarte w tym wątku i dopiero wtedy proszę o podjęcie dyskusji na Forum.
    gawlak
    Level 13  
    Odświeżę trochę temat. Miałem problem z T22 (crc2) zgrałem eeprom i nigdzie nie mogłem znaleźć wsadu. Zacząłem kombinować z tym co zgrałem ponyprogiem i po wyzerowaniu komórek od adresu $300 do końca i zapisaniu tego do pamięci 24rf08 komputer sam wyliczył sobie te sumy i wystartował bez problemu.
    Musiałem też naprawić przetwornicę ale o tym juz było w tym temacie.
    Pozdrawiam może komuś się przyda.
    ryban
    Level 2  
    Witam.

Mam Problem z T20, standardowy czyli CRC1, jesli ktos byłby w stanie pomoc w naprawie Prosze o kontakt gg: 4078571, nie jestem na tyle uzdolniony zeby rozrecac laptopa nic przy nim nie psujac jednoczesnie, moge wyslac laptopa lub cos w tym stylu, mam nadzieje ze naprawa nie przewyzszy ceny laptopa :)
    blondiA8
    Level 1  
    Mnie wyskakuje taki sam bład jak wam.Moge to jakos sama zrobic?Czy laptopa musze zaniesc do serwisu?Skad to sie w ogole bierze?Taki bład?Nie zanm sie na tym kompletnie.Wczoraj w Dani komp dzialal dzisiajw Polsce juz nie.O co tu chodzi?
    lord mikiszos
    Level 10  
    Ja miałem podobny problem. Jest to uszkodzenie jednej z kości procesora, na której znajduje się bios. Teraz gdy ceny tych laptopów spadły najłatwiej chyba kupić płytę główną na allegro. Ja ostatnio kupiłem uszkodzonego, ale płyta chodziła i wymieniłem. Co tyczy się rozkręcania laptopa można znaleźć świetną instrukcję na stronie IBM.