Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hyndai accent 1998 silnik

31 Jan 2012 18:15 1310 4
  • Level 16  
    Witam. Mam pytanie do znawców samochodów hyundai. W rocznikach 1995 do 1999 występują silniki o pojemności 1341cm. Ich moc jest różna od 65 KM do 82 KM, jest to spora różnica. Chciałbym wiedzieć czy, jest to kwestią sterownika silnika,czy jego budową, np głowicy lub wałka rozrządu i ak rozpoznać te odmiany w oznaczeniu silnika. Pozdrawiam.
  • Level 2  
    Moim zdaniem wszystko jest zależne od mocy silnika. Nie widziałem innych silników słabszych więc nie jestem w stanie powiedzieć czym tak na prawdę się różnią. Są różne modele. Np rocznik 96 a 99 różnią się już wyposażeniem nawet jest zrobiony delikatny lifting. Ja sam mam hyundaia accenta 96 86KM 1.3 .
  • Level 16  
    Witam. Temat prawie zapomniany, ale odczytałem wiadomość i podzielę się wiadomościami. Dane techniczne - HYUNDAI Accent X3

Lata produkcji
    1994 - 1999
    Nadwozia
    hatchback
    sedan
    coupe
    Silniki
    1.3 i (60KM)
    1.3 i GLS (60KM)
    1.3 i (82KM)
    1.3 i GLS (75KM)
    1.4 i (60KM)
    1.5 i 16V GT (99KM)
    1.5 i (88KM) Znalazłem w necie artykuł z którego wynikało że na Niemcy były produkowane samochody z mniejszą mocą ze względu na opłaty. Nie znalazłem jednak informacji w jaki sposób została ona ograniczona. Problem rozwiązałem przez zastosowanie tiuning modułu który montuje się w obwód czujnika temperatury powietrza. Tym sposobem oszukuje się nieco komputer i zmienia on skład mieszanki paliwowo powietrznej. (Nie podam nazwy firmy bo to krypto reklama, trzeba troch poszperać w necie.) Auto zrobiło się nieco żwawsze, lecz nie tak jak to produkowane na Polskę. Jeżeli chodzi o spalanie nie odczułem zmiany, około 6l na trasie i 8 na mieście. Rozwiązanie to można zastosować w silnikach benzynowych i w dizlach. W tych drugich podobno zmniejsza się nawet spalanie, lecz nie potrafię potwierdzić ani zaprzeczyć, gdyż w moim jest silnik benzynowy. Ogólnie jestem zadowolony i przestałem drążyć temat. Pozdrawiam.
  • Level 27  
    Silnik 16v zawsze będzie mocniejszy. Nie było żadnych ograniczeń mocy na Niemcy. Ten "moduł" to nic innego jak rezystor.
  • Level 16  
    Witam, silniki 1,3 wszystkie wersie mają 12 zaworów a różną moc. Może ktoś wie dlaczego?. Pozdrawiam.