Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo proszę o wycenę wykonania WLZ (praca elektryczna)

31 Sty 2012 20:44 2495 10
  • Poziom 9  
    A wiec tak zacznę od budynku ma 15 pięter na każdym piętrze jest 5 lokali w których musimy wymienić skrzynkę na esy i wstawić nowe (3 esy) , przenieść licznik do szachty , zamontować szachty na korytarzach (szachty maja wymiar 0,5 x 2,50)
    ułożyć na każdym piętrze 15 m koryta (10cm) wprowadzić WLZ do mieszkań (w mieszkaniach 2m korytkiem z 3 zakrętami+ 2 przebicia)) Następnie na każdym piętrze zamontować 3 lampy na 2 czujkach ruchu i jedna lampe nocną (zmierzchową) w lokalach musimy zamontować nowy dzwonek ,łacznik do dzwonka( +ułożyć przewody około 3m na lokal). Dodatkowo musimy poprowadzić do szacht 2 piony 95 m i 70 m(gruby około 4cm) i takie same piony zasilajace administracje (dy 2,5). Dochodzi jeszcze wykucie bruzd około 240m pod przewód 2,5x3 i 40m pod 5x6. łączenie tego wszystkiego oczywiscie w naszym zakresie. Dodatkowo do każdego lokalu jest piwniczka (jak to w blokach) która trzeba oświetlić czyli puszka lampa i wyłacznik i zasilenie do tego pociagnąć około 70m w rurkach) bardzo proszę o wycenę tej pracy dodam tylko ,że oferta jest 24tys PLN za całość)

PS: Proszę uwzględnić ,że to Warszawa(troche wyższe ceny)

MATERIAŁ DOSTARCZA ZLECENIODAWCA
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista elektryk
    Kłaniają się KNR 4-03, KNR 5-08 i KNNR 5.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    bez materiału ok 35-50 tyś. PLN zależy ile wyciągniesz od inwestora.

Filip
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    80 mieszkań za 24 000 złotych??????
    Po 300 złotych za mieszkanie?
    Nie chce mi się liczyć nawet materiałów, ale sądzę, że ich wartość znacznie przekroczy te 24 tysiące, nawet netto.
    Do tego stolyca, wiadomo.... tutaj drożej się robi, niż na prowincji.
    Albo lepiej w rogi się wali jeleni.

Pozdrawiam, Wiesław
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista elektryk
    No proszę - Warszawa, to już wyższe ceny. Ze względu na jakość czy .. ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Powiem jeszcze że 60km od warszawy gdzie stawki są mniejsze jak w stolicy za wykonanie kompleksowej wymiany instalacji (piony, oświetlenie klatek, dzwonki, przyłącze) w budynku 2 klatkowym 18 mieszkań bierze się 40tyś.
    Za ten blok o którym mówisz to myślę że niżej jak 100 tyś zł to nawet nie myśl że zejdziesz :) .
  • Poziom 9  
    zapomniałem dodać,że materiał dostarcza zleceniodawca
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Tak jak pisał poprzednik poniżej 100 tyś to nawet nie ma co schodzić. Jak się bierze za taką robotę to przede wszystkim kosztorys się robi! Ilość materiałów jakie będą potrzebne, cena. Policzyć sobie ile potrzeba kasy na materiał. Po podliczeniu materaiłu liczysz średnią ilość roboczogodzin jakie będą potrzebne do realizacji inwestycji. Każdą roboczogodzine wyceniasz na tyle ile uważasz. Dzięki temu łatwiej Ci będzie oszacować zarobek. Z doświadczenia wiem, że za podobne roboty mój szef bierze ok 100-120 tyś. Wszystko zależne jest od budynku, ale za mniejsze z lat 70-tych tak do 40 lokali liczy się 50-70 tyś różnica tkwi też w tym czy to tzw. "betoniaki" czy kamienice z cegły wszystko to się bierze pod uwagę. Odliczyć materiał, wynagrodzenia, podatki to naprawde nie wydaje się tak dużo.
  • Specjalista elektryk
    Jeżeli kosztorys inwestorski opiewa na 24 tyś., to znaczy, że ktoś szuka jelenia.
    Jeśli masz jakiś program do kosztorysowania, to łatwo policzysz ilość roboczogodzin do wykonania tych prac.
    Następnie przyjmujesz stawkę r-g , dodajesz narzuty i masz całą robociznę.

Nie wiem, jak jest w Warszawie, ale ja ostatnio robiłem kosztorys na 3 razy mniejszy obiekt.
    Wyszło ok. 600 zł za mieszkanie (robocizna) i póki co inwestor milczy. :cry:

A kto robi projekt?
  • Specjalista elektryk
    ele_pp napisał:
    No proszę - Warszawa, to już wyższe ceny.
    Niekoniecznie, tylko niektórzy uważają się za większych cwaniaków, niż reszta hołoty z prowincji.
    jarecki 86 napisał:
    A kto robi projekt?
    A co to jest projekt?
    Jak moczyć, to dokładnie....

Miałem kiedyś taki przypadek: dzwoni do mnie gość ze stolicy, który wygrał przetarg na serię robót na moim terenie opłacanych przez budżet państwa. Proponuje mi wykonanie instalacji komputerowej i gwarantowanego zasilania. On daje materiał, tak samo jak koledze Ben3k. Trzeba szybciutko, nie ma czasu, terminy gonią.
    Biegnę do kompa, odpalam normę, liczę ......... 48 tysięcy.
    Wiadomo - kosztorys zawyża - dzwonię i mówię: 40 tysięcy do małej negocjacji.
    Odpowiedź: to my się nie dogadamy, mogę zapłacić 8 tysięcy.
    Żegnam gościa cieplutko.
    Wynagrodzenie dla 6 ludzi za tę pracę wyniosłoby więcej niż te 8 kawałków.

Ale cóż, wiadomo: stolyca....

pozdrawiam, Wiesław
  • Poziom 9  
    jarecki 86 napisał:
    Jeżeli kosztorys inwestorski opiewa na 24 tyś., to znaczy, że ktoś szuka jelenia.
    Jeśli masz jakiś program do kosztorysowania, to łatwo policzysz ilość roboczogodzin do wykonania tych prac.
    Następnie przyjmujesz stawkę r-g , dodajesz narzuty i masz całą robociznę.

Nie wiem, jak jest w Warszawie, ale ja ostatnio robiłem kosztorys na 3 razy mniejszy obiekt.
    Wyszło ok. 600 zł za mieszkanie (robocizna) i póki co inwestor milczy. :cry:

A kto robi projekt?

Projekt dostaliśmy od inwestora.